Obostrzenia mogą zostać zaostrzone? Mimo że premier poinformował dziś o tym, że rząd na razie nie planuje lockdownu, do mediów docierają wciąż bardzo niepokojące informacje. Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki. Tak długo, jak to będzie możliwe – mówił dziś na konferencji. Tymczasem Minister Zdrowia ma zupełnie inne zdanie.

Obostrzenia w Polsce mogłyby stać się jeszcze poważniejsze? Zdaniem wielu mediów, w tym portalu gazeta.pl, restrykcje zwiększyłyby się o ograniczenie w przemieszczaniu, a także w handlu. Jak by to miało wyglądać?

Obostrzenia w Polsce – zakaz poruszania się po ulicach?

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 156 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To rekordowa liczba, która zaskoczyła wszystkich. Morawiecki przyznał, że druga fala koronawirusa ma naprawdę duży rozmiar. 

Co wobec tego z obostrzeniami? Premier jak na razie unika drugiego lockdownu, ponieważ będzie to fatalna sytuacja dla polskiej gospodarki. Rząd i tak potrzebuje gigantycznych pieniędzy na pomoc branżom poszkodowanym.

Mimo tego Adam Niedzielski oponuje za wprowadzeniem lockdownu z uwagi na fatalne warunki polskiej ochrony zdrowia. Szpitale robią się przepełnione, coraz więcej chorych bardzo źle przechodzi COVID-19 i musi zostać podłączonych do respiratorów.

Minister Zdrowia jest zatem za wprowadzeniem ograniczeń, na które na razie nie zgodził się Mateusz Morawiecki. Jakie restrykcje obejmują postanowienia Adama Niedzielskiego?

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. TVN pilnie ostrzega Polaków. Zacznie się już dzisiaj, ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenie aż do soboty
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Minister Zdrowia proponuje ”łagodniejsze obostrzenia”

Minister Zdrowia wobec tego nie proponuje lockdownu, ale łagodniejsze obostrzenia. Jak podaje wiadomosci.gazeta.pl, minister chce by we wszystkich szkołach, wprowadzono nauczanie zdalne.

Oprócz tego, według portalu, miałaby zostać ograniczona branża handlu, to znaczy działanie sklepów niebędącymi niezbędnymi, to znaczy, odzieżowe, RTV AGD czy budowlane. 

Na razie nie podano kiedy prawdopodobnie takie rozwiązania będą wprowadzone w życie. Sytuacja jest wciąż bardzo dynamiczna. Na razie z uwagi na liczne protesty, premier nie zdecydował się na zaostrzenie restrykcji, tymczasem kolejni eksperci twierdzą, że nie będzie miał wyjścia. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

OBOSTRZENIA
30.04.2020 Warszawa Sejm 11. posiedzenie Sejmu IX kadencji Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Mateusz Morawiecki

Na razie premier nie zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych restrykcji czy lockdown. Jego decyzji nie popiera Adam Niedzielski. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prawdopodobnie najbardziej wzruszające zdjęcie z protestów. Wiemy, kim jest jego bohater
  2. Niestety, stało się. Granica z Polską zamknięta, przejazd tylko w 2 szczególnych przypadkach
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Poszła na zakupy do Auchan i poczuła ogromne zagrożenie. Wezwała policję
  7. Klasa sama w sobie, ozdoba stołu i przyczyna szczerych zachwytów. Nie ma nic lepszego niż domowe ciasto rafaello

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl