Obostrzenia mogą powrócić? Na ten temat wypowiedział się dla Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Powrót ograniczeń jest możliwy – mówił w czwartek 30 lipca w programie Graffiti. Jakie obostrzenia mogą powrócić i dlaczego? Czy istnieje możliwość, by w Polsce po raz kolejny wprowadzić całkowity lockdown? Wiadomo kiedy zapadnie ostateczna decyzja.

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa, i choć rząd już szykuje się na jej drugą falę, jeszcze nie uporaliśmy się z pierwszą. Jak się okazuje, wzrost zakażeń i nowe ogniska zachorowań nie wykluczają, że obostrzenia mogą powrócić. Głos w sprawie, na antenie Polsat News, zabrał Piotr Müller. 

Czy obostrzenia mogą powrócić?

Obostrzenia mogą powrócić. Piotr Müller wypowiedział się na temat ich możliwego przywrócenia w ten czwartek. Zdradził też, kiedy zapadnia decyzja w tej sprawie. Czy to możliwe, by rząd ponownie wprowadził lockdown?

– Dążymy do tego, aby to nie był taki lockdown jak wcześniej – mówił w Polsat News. Rzecznik wyjaśnił, że rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny po powrocie z krajów najmocniej dotkniętych pandemią. 

 1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat
 2. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
 3. Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVP

Kwarantanna po powrocie do kraju

Choć obostrzenia, takie jak te dotyczące obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju z zagranicy zostały zniesione, wiele wskazuje, że znowu do nas wrócą.

Powrót ograniczeń jest możliwy. Rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE – powiedział Piotr Müller, choć doprecyzował, że nie chce zdradzać, o które kraje chodzi. 

Rzecznik rządu podkreślił, że decyzja w spawie może zapaść w ciągu dwóch, trzech tygodni, lub nawet kilku dni, jeżeli dojdzie do wyjątkowej sytuacji, a epidemia uderzy w innych krajach lub ośrodkach turystycznych, w których przebywają Polacy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Piotr Müller przyznał, że rząd rozważa decyzję o przywróceniu niektorych obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Wielkie zaskoczenie po wejściu do Biedronki. Mnóstwo Polaków będzie zachwyconych
 2. Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwem
 3. Zenek Martyniuk niczego się nie spodziewał. Wszystko pokazały kamery TVP
 4. Kotek był wstrząśnięty, kiedy zobaczył właścicielkę w wannie. Błyskawicznie ruszył na pomoc
 5. Handel w niedziele zostanie zniesiony? My już wiemy
 6. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
 7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
 8. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: fakty.interia.pl, Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.