Obostrzenia, które weszły w życie w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, jak przekazał portal Money.pl, zostaną rozszerzone. Premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział na dziś ogromne zmiany. Polacy powinni się przygotować. Wiadomo już, czego będą dotyczyć.

Od soboty 24 października całej polski dotyczą obostrzenia czerwonej strefy. Jednak jak się okazuje, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją w kraju, rząd ma zamiar wprowadzić kolejne rozwiązania. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił bardzo ważne słowa. 

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

29 października Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje o kolejnym rekordzie dobowych zachorowań w Polsce. W czwartek potwierdzono 20 156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także odnotowano 46 zgonów w wyniku COVID-19, oraz 255 zgonów z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się na Stadionie Narodowym, który został przekształcony w szpital tymczasowy, Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje. Oświadczenie premiera nie pozostawia wątpliwości. Już dziś zajdą bardzo poważne zmiany.

Jutro przedstawimy informację dotyczącą dnia Wszystkich Świętych, a także zasady pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy uregulować – zapowiedział prezes Rady Ministrów.

Jak przekazał, 30 października rząd przekaże kolejne informacje dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce, oraz spraw, które mają zostać uregulowane. Niewykluczone, że czekają nas nowe obostrzenia. 

  1. Fani ”M jak miłość”, ”Na dobre i na złe” i ”Barw szczęścia” w rozpaczy. Nie żyje kultowa postać polskiej telewizji
  2. Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować
  3. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Jakie obostrzenia obowiązują w czerwonej strefie?

W czerwonej strefie niezmiennie obowiązują obostrzenia takie jak nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, również na świeżym powietrzu. 

Od soboty 24 października rząd postawił wprowadzić zmiany w placówkach oświatowych i wielu innych miejscach. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych zostali ponownie skierowani na naukę zdalną, a także wprowadzono obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do godziny 16. 

Ograniczono funkcjonowanie lokali gastronomicznych, które od tego dnia mogą świadczyć swoje usługi tylko na wynos lub dowóz. Zawieszono działania sanatoriów, a podczas spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej, z wyjątkiem spotkań służbowych, może brać udział maksymalnie pięć osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego.

Nowe obostrzenia zostaną ogłoszone już dziś 30 października, tuż przed bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków, jakim jest Wszystkich Świętych. Wiadomo już, że poruszane kwestie będą dotyczyły również 1 listopada.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenia
Fot. youtube.com/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dziś zapadną kolejne decyzje. Zostaną wprowadzone nowe obostrzenia. 

obostrzenia
fot. pixabay.com/jozefbabij

Między innymi ma zostać poruszony temat dnia Wszystkich Świętych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Straszne, wybuch wstrząsną turystycznym miastem. Dramatyczna akcja straży trwa, są ofiary
  3. Jednak możemy spodziewać się lockdownu? ”Być może nie będzie wyjścia”, profesor Horban nie ma dobrych wiadomości
  4. Agnieszka: ”Już nie chcę mieć dzieci. Musiałabym na stałe wyjechać z Polski, żeby zmienić decyzję”
  5. Joanna Kurowska zdobyła się na bolesne wyznanie. ”To była dziewczynka. Miała na imię Kasia”
  6. Uważajcie, co piszecie na Facebooku. Wyciekł dokument prokuratury dot. Strajku Kobiet
  7. Uważano ją za najpiękniejszą na świecie, a dla zachowania urody używała produktu, który każdy ma w kuchni. Jego właściwości zachwycają

źródło: money.pl, Twitter

 

Poprzedni artykułPrzed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
Następny artykułGranica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.