Obostrzenia w Polsce w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i epidemią koronawirusa były nieuniknione. Jak się okazuje, w niektórych placówkach oświatowych w trosce o zdrowie uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników, wprowadzono szereg regulacji jak maseczki dla każdego dziecka czy zakaz wstępu rodziców do szkół. Niektóre zmiany są o wiele poważniejsze, dotyczą wybranych stref. 

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, w dniu dzisiejszym, pierwszego września, ponad cztery miliony uczniów rozpocznie rok szkolny, a aż dla niemal półtora miliona dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie to pierwszy dzień w przedszkolu czy szkole. Tymczasem obostrzenia w Polsce nie ułatwiają sytuacji ani uczniom, ani rodzicom

Rok szkolny 2020/21. Obostrzenia w Polsce

Jak poinformował serwis informacyjny RMF24 na przykładzie kilku szkół, obostrzenia w Polsce wprowadzone wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w trakcie epidemii koronawirusa, mogą być dla niektórych uczniów jak i ich rodziców sporym zaskoczeniem. 

W Szkole Podstawowa numer 5 w Czerwionce-Leszynach na Śląsku, która znalazła się w żółtej strefie, wprowadzono szereg regulacji. Do placówki nie wejdzie nikt poza uczniami i pracownikami, oznacza to, że rodzice nie będą mogli odprowadzić najmłodszych pociech do szatni, czy lekcyjnych sal. Dodatkowo, w szkole zarządzono trzy osobne wejścia, a zajęcia dla poszczególnych klas będą rozpoczynać się o innych godzinach. To jednak nie koniec. 

  1. Marzena Rogalska ma „nową twarz”? Fanka nie ma wątpliwości, gwiazda miała operację plastyczną?
  2. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala

Obostrzenia w Polsce: uczniowie w maseczkach

Poza zakazem wstępu do szkół dla rodziców, co może być szczególnie trudne w przypadku najmłodszych uczniów i jak i tych, które po raz pierwszy będą miały przekroczyć próg placówki. Co więcej, młodzież i dzieci w niektórych szkołach będą zobowiązane do noszenia maseczek.

W jednej ze szkół w Myślenicach objętych zieloną strefą, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo, lekcje poszczególnych klas będą odbywać się w różnych godzinach, tak, by ich uczniowie nie spotykali się na przerwach, na których będzie obowiązywał ich obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Nikt nie ma wątpliwości, że rok szkolny 2020/21 napawa zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli sporą niepewnością.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

obostrzenia w polsce
Fot. Janko Ferlic, Pexels

W niektórych polskich szkołach uczniowie będą zobowiązani do noszenia maseczek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu
  2. Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłości
  3. Hanna Lis przeżywa prawdziwy koszmar. Błaga o pomoc, sytuacja jest dramatyczna
  4. Sylwia Bomba przeszła zupełną zmianę wizerunku. Już nie wygląda jak dawniej, fani nie mogą uwierzyć
  5. Brzuch małej dziewczynki wciąż rósł. Kiedy lekarz zobaczył, co jest w środku, zaczął nagle panikować
  6. Dodajesz imbir do herbaty? Gratulacje, właśnie nieziemsko poprawiasz działanie jednego narządu

źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułMarzena Rogalska ma „nową twarz”? Fanka nie ma wątpliwości, gwiazda miała operację plastyczną?
Następny artykułKrzysztof Bosak podzielił się radosną nowiną. Nikt nie miał pojęcia, zdradził szczegóły
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.