Obostrzenie zostanie zniesione już wkrótce. Ministerstwo wydało komunikat, że od 6 czerwca tj. od soboty, będzie można biwakować w lesie i korzystać z infrastruktury parków narodowych. Jak podaje Radio Zet, zostaną otwarte także ścieżki edukacyjne. Ta wiadomość zachwyci wielu Polaków.

Kolejne obostrzenie zostaje zniesione. W ramach IV etapu odmrażania gospodarki, Polacy wrócą na ścieżki w Parkach Narodowych i lasach. Będzie można także biwakować. 

Obostrzenie o biwakowaniu zostaje zniesione

Lasy zostały otwarte ponownie 20 kwietnia. Od tego momentu obywatele mogli wybrać się na okazjonalny spacer czy bieganie. Nie można było jednak korzystać z tzw. małej infrastruktury tj. placów zabaw, miejsc do biwakowania, a także siłowni plenerowych. Obostrzenie to zostało jednak zniesione. 

-Likwidacja zapisów o zamknięciu małej infrastruktury jest możliwa dzięki wysiłkom rządu i wszystkich Polaków w walce z COVID-19. Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony, by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów – powiedział szef resortu środowiska Michał Woś.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Kinga Duda rozczarowała rodziców. Wszystko miało być zupełnie inaczej
  2. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
  3. Panna Młoda została pobita na swoim weselu. Ciało 23-latki wyłowiono z jeziora

Resort wydał oświadczenie

Resort wydał oficjalne oświadczenie, w którym podkreśla, że obostrzenie o zamkniętych częściach „aktywnych” lasów i parków, zostaje zniesione. Od 6 czerwca dzieci wrócą na place zabaw, a młodzież na siłownie plenerowe – poinformował w poniedziałek resort środowiska.

Wszyscy będą mogli korzystać ponownie także z miejsc do biwakowania. Jest to ostatni etap czterofazowego planu odmrażania gospodarki. Należy jednak pamiętać, że Polaków nadal obowiązuje 2-metrowy dystans społeczny. Należy się do niego stosować, aby koronawirus na jesień nie wrócił ze zdwojoną siłą

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenie
Fot. pixabay.com/Brahmsee

Dorośli będą mogli zacząć biwakować!

obostrzenie
Fot. pixabay.com/5712495

Obostrzenie o zamkniętej małej infrastrukturze zostaje zniesione.

obostrzenie
fot. Piotr Molecki/East News.

Dzieci wrócą na place zabaw.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd chce wprowadzić nowy mandat. Kary będą ogromne, liczone w tysiącach
  2. Dzikie tłumy nad Morskim Okiem? W długi weekend może nie być wolnych miejsc
  3. Gratulacje dla Jolanty Kwaśniewskiej. Na jaw wyszła prawda, Agata Duda może nie być zadowolona
  4. Syn Zenka Martyniuka cały we łzach. Nie jest dobrze, co powiedzą rodzice?
  5. Nie żyje Anna Luboń. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę
  6. Łukasz Szumowski podjął przełomową decyzję. Po miesiącach starań wreszcie ważne informacje, chodzi o lekarzy rezydentów

Źródło: radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.