Obostrzenie związane z wypożyczaniem rowerów miejskich, które weszło w życie na początku kwietnia, zostało zniesione. Od 6 maja wszyscy fani krótkich i długich wycieczek rowerowych mogą na nowo korzystać ze stacji udostępniających pojazdy. Długo czekaliśmy na tak dobrą wiadomość, zwłaszcza gdy za oknem piękna pogoda.

Kolejne obostrzenie zostało zniesione. Jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów tej aktywności sportowej. Rowerzyści mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ stacje ponownie zaczęły udostępniać swoje dwukołowe pojazdy. 

Obostrzenie zniesione: stacje rowerowe otwarte

Rząd wprowadził na początku kwietnia obostrzenie o zakazie korzystania ze stacji rowerowych. Wszystkich ta wiadomość zasmuciła, zważając na fakt, że wiosna dopiero rozpoczęła swoje pierwsze podrygi za oknem. Należało jednak trzymać się tego nakazu, aby nie powodować zagrożenia zakażenia koronawirusem wśród innych ludzi.  

Całe szczęście wszystko małymi kroczkami wraca do normy, a obostrzenie związane z korzystaniem ze stacji rowerowych zostało zniesione. Polacy już od 6 maja mogą zacząć jeździć na wypożyczonych rowerach. Niedawno informowaliśmy również, kiedy otworzą się restauracje oraz na jakich warunkach. 

  1. Iza z ”M jak miłość” w blond włosach. Piękna gwiazda wygląda jak Anna Przybylska
  2. Nagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzy
  3. Nie żyje Mirosław Daszkiewicz. Legendarny Polak zmarł po długiej chorobie

Korzystanie ze stacji rowerowych w dobie koronawirusa

Jak w każdej sytuacji obecnie należy pamiętać o przestrzeganiu środków higieny w trakcie korzystania ze stacji rowerowych. Jak podaje next.gazeta.pl, na temat powrotu rowerów w nowym reżimie sanitarny wypowiedziała się m.in. rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy:

Elementy systemu będą dezynfekowane. Podobnie jak miało to miejsce przed wprowadzeniem rządowego ograniczenia, operator Veturilo – firma Nextbike Polska – w ramach prac serwisowych, specjalnymi preparatami będzie czyścił kierownice, siodełka, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji.

Rzeczniczka zachęciła również wszystkich mieszkańców stolicy do korzystania z rękawiczek w trakcie prowadzenia pojazdu. Zaleca się także korzystanie z własnych środków do dezynfekcji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obostrzenie
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 08.04.2020. Epidemia koronawirusa. Policyja zatrzymuje rowerzystow na sciezkach rowerowych. N/z tasma policyjna na sciezce przy Polu Mokotowskim.

Od 6 maja można wypożyczać rowery.

obostrzenie
Fot. youtube.com/obserwator Youtube

Zaleca się zachowanie środków ostrożności. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało
  2. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko
  3. Świadczenie 2000+ przez koronawirusa można dostać więcej niż raz. Należy się wielu Polakom
  4. Szybki przepis. Pierogi czekoladowe z truskawkami, już dostaniesz świeże w sklepach
  5. Nie żyje aktor uwielbianego serialu. Zmarł w tajemniczych okolicznościach, w dzień swoich urodzin
  6. Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowa

 

Źródło: next.gazeta.pl

Poprzedni artykułMega oferta w Lidlu. Kawa, mięso i inne produkty za niewielkie pieniądze
Następny artykułMamy ostatnie zdjęcie poszukiwanego Kacperka. ”Proszę, odnajdźcie naszego maluszka”
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.