Obostrzenie dotyczące imprez plenerowych zostanie zniesione już 17 lipca, a więc od jutra. Choć wielu cieszy się na wracające do życia wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, nie wszyscy popierają takie działania rządu. Głos w tej sprawie w rozmowie z Radiem ZET zabrał Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu. To jest idiotyzm – stwierdził odważnie profesor.

W piątek 17 lipca poluzowane zostanie kolejne obostrzenie, dotyczące odmrażania imprez masowych. Rząd wydał już nowe zasady dystansu społecznego dla wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych na świeżym powietrzu. Jak będą wyglądały imprezy plenerowe w wakacje 2020? Nie wszyscy są zadowoleni.

Imprezy plenerowe: rząd znosi obostrzenie

Już jutro niezwykle uporczywe obostrzenie przestanie obowiązywać podczas imprez plenerowych. Jak się okazuje, rząd znosi ograniczenie dotyczące maksymalnej ilości osób podczas wydarzeń mających miejsce na świeżym powietrzu.

– Od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego – podaje rząd. Jak wyglądają nowe zasady dystansu społecznego?

 1. Syn Małgorzaty Rozenek nie miał mieć na imię Henryk, nie zgadniecie. Gwiazda w ostatniej chwili się rozmyśliła
 2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję
 3. Ilona Łepkowska zrugana za krytykę Małgorzaty Trzaskowskiej. Oberwało się Agacie Dudzie

Imprezy masowe w plenerze: zasady dystansu społecznego

Obostrzenie dotyczące ograniczenia maksymalnej liczby uczestników imprez plenerowych do 150 osób nie będzie obowiązywać, jeżeli organizatorzy i uczestnicy będą przestrzegali ważnych zasad, takich jak:

 • zapewnienie co najmniej 5 m² na osobę;
 • obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;
 • wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniające zachowanie dystansu;
 • konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;
 • wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami). 

Nie wszyscy jednak zgadzają się z decyzjami rządu. Jak poinformowało Radio ZET, po zniesieniu obostrzeń dotyczących wesel w Polsce pojawiły się nowe ogniska koronawirusa. Sprawę postanowił skomentować profesor Krzysztof Simon.

– Zupełne poluzowanie takich spotkań to jest idiotyzm i mówię to świadomie. Kto podjął decyzję, żeby tak to odkręcić? Kto za to odpowie w tym kraju? U nas nie ma osób odpowiedzialnych za błędne decyzje – powiedział w rozmowie z Radiem ZET ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

17 lipca zostanie zniesione kolejne obostrzenie. Oficjalny komunikat pojawił się na Twitterze Ministerstwa Kultury.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Mateusz wrzucił wstrząsające zdjęcie pstryknięte w Biedronce. Znalazł obślizgłą, okropną niespodziankę w bardzo popularnym produkcie
 2. Stało się. Unia Europejska proponuje zamknięcie granic dla niektórych państw. W wielu regionach sytuacja jest niepokojąca
 3. Katarzyna Warnke skomentowała słowa Kingi Dudy. Nie zostawiła na niej suchej nitki
 4. Na egzamin prawa jazdy założyła buty na koturnie. Śmiertelnie potrąciła instruktora
 5. Kolejna faza luzowania obostrzeń przesunięta o trzy tygodnie. Czy to samo stanie się w Polsce?
 6. Żona poszła do lekarza z bólem brzucha. Badanie ujawniło elektryzującą prawdę, mąż od razu zażądał rozwodu

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułJoanna Opozda zrobiła awanturę w restauracji? „Wpadła w furię”, kelnerka miała uciec z płaczem
Następny artykułKinga Duda dostała list, którego nie mogła się spodziewać. Znany aktor napisał o jej dziadku
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.