Obrazek, na którym widnieje mnóstwo kolorowych ptaków to świetne ćwiczenie dla wzroku i mózgu. Pamiętajmy, że o nasz umysł naprawdę trzeba dbać – takie zagadki są świetnym treningiem. Na tym obrazku ukrywa się ptak, który nie pasuje do reszty – widzisz go? Tylko 3% osób wyłapuje go już w pierwszej minucie poszukiwań!

Zagadki to świetny sposób na trenowanie mózgu. Choć w naszej kulturze dominuje kult ciała, nie należy zapominać także o umyśle – jesli nie zmuszamy go do wysiłku, narażamy się na przykre konsekwencje. Niećwiczony mózg jest dużo bardziej podatny na demencję lub Alzheimera. Dlatego podsuwamy wam zagadkę, która pomoże zająć nasz umysł na jakiś czas!

Obrazek dla spostrzegawczych

Na tym obrazku widnieje kilkadziesiąt kolorowych ptaków. Na pierwszy rzut oka wszystkie z nich się powtarzają, jednak wystarczy się dobrze przypatrzeć, by zobaczyć, że to mylne wrażenie. Ukrywa się tu jeden ptak, który nie ma swojej pary i wcale nie jest tak łatwo go odnaleźć.

Ten test krąży po internecie już od jakiegoś czasu, a rekordzista odnalazł zagubionego drozda z czerwonym brzuszkiem już po 23 sekundach. Większość jednak poddaje się już na starcie i po minucie rezygnuje z poszukiwań!

  1. Gwiazdor ”M jak miłość” wziął ślub z aktorką ”Barw szczęścia”. Panna młoda wyglądała jak z bajki
  2. Pojechali do Watykanu, nagle wyciągnęli wielką flagę. Chcieli, by papież Franciszek zobaczył, co dzieje się w Polsce

Test na spostrzegawczość

Tylko 3% osób znajduje drozda w niecałą minutę. Reszta musi się bardziej nagimnastykować, co naprawdę nie jest proste! Z pozoru banalne zadanie okazuje się trudne, gdyż na co dzień rzadko wytężamy swój umysł w podobny sposób.

Jeśli nie możesz dostrzec ptaszka na zdjęciu, być może skupiasz się na nieodpowiednich rzeczach. Musisz pamiętać, że wyróżnia go czerwony brzuch i fakt, że jako jedyny nie ma pary. Widzisz już? Nie? W takim razie podpowiemy, że warto skupić się na poszczególnych drzewach, zamiast ogarniać wzrokiem cały obrazek. Powodzenia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

obrazek
fot. galabingo.com

Widzisz już drozda? Na kolejnym obrazku zdradzamy odpowiedź.

obrazek
fot. galabingo.com

Cały czas był tu! Ile zajęło ci znalezienie ptaszka?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec dostał do zeszytu uwagę od katechety. Odpowiedź jego mamy jest kapitalna, wiele osób wstało bić brawa
  2. Edyta Herbuś zaliczyła wpadkę podczas nagrania. Kompromitujące wideo trafiło do sieci
  3. Agnieszka Woźniak-Starak była ostrzegana przed Piotrem. Usłyszała porażające słowa na jego temat
  4. Ujawniono całą prawdę o mamie Madzi. Jej najgłębsze tajemnice są zatrważające
  5. Skrzynecka żaliła się, że nie ma pieniędzy na wakacje w Grecji. Właśnie wyjechała na wczasy do Hiszpanii, artystka zasłynęła piorunującą dietą odchudzającą

 

Poprzedni artykułWielki cios dla Agaty Dudy. Pierwsza dama dosadnie skrytykowana za swoje zachowanie
Następny artykułOjciec i syn zniknęli pod wodą. Dramatyczny finał akcji ratunkowej
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.