Od 4 maja zostają poluzowane obostrzenia. Obowiązują nowe wytyczne związane z epidemią koronawirusa. Otwarte zostają m.in. galerie handlowe i muzea. Wiemy, co dalej z maseczkami. 

Poluzowane obostrzenia dotyczyć będą przede wszystkim wielkopowierzchniowych sklepów, galerii sztuki, muzeów. Zmiany obejmą również szpitale. 

Od 4 maja poluzowane obostrzenia 

Od wtorku 4 maja sklepy w galeriach handlowych, a także sklepy meblowe i budowlane zostają ponownie otwarte. Będą funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Restauracje i bary mogą w dalszym ciągu serwować dania na wynos lub w dostawie. Jednak już od połowy maja zostaną otwarte ogródki zewnętrzne. 

Swoją działalność wznawiają także instytucje sztuki, w tym m.in. muzea i galerie handlowe. Obiekty te będą funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Ponadto, wszelkie zabiegi w szpitalach, które ze względu na pandemię zostały odwołane lub przełożone, zostają wznowione. 

Koniec nauki zdalnej?  

Niestety tylko dla części uczniów. Do szkół wracają klasy I-III szkół podstawowych. Jak na razie uczniowie starszych klas wciąż będą odbywać lekcje zdalnie. 

Jednak już od 17 maja planowane jest wprowadzenie nauczania hybrydowego dla klas IV-VI oraz starszych. 

Wiele osób z pewnością szczególnie ciekawi kwestia maseczek. Okazuje się, że w tej sprawie, póki co nic nie ulega zmianie. Nadal zobowiązani jesteśmy zakrywać nos i usta w miejscach publicznych. 

Kolejne luzowanie obostrzeń nastąpi już od połowy maja. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Wydarzenia.interia.pl 

Poprzedni artykułAdam Niedzielski ogłosił decyzję o zmianach. W całym kraju, do połowy maja ma zostać przywrócone 12 tys. łóżek szpitalnych
Następny artykułSmutne kulisy aresztowania Gienka z „Rolnicy. Podlasie”. Rolnik opowiedział o wszystkim