Już od jutra wchodzą w życie zmiany dotyczące obostrzeń. Dotyczą one galerii handlowych, kościołów, szkół oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Wyjaśniamy, co dokładnie ulegnie zmianom.

Wedle ogłoszonego planu łagodzenia obostrzeń w maju, już jutro wiele restrykcji ulegnie zmianom. Chodzi dokładniej o przepisy dotyczące sklepów, kościołów, kultury oraz szkół. Niektóre z nich stanowią pierwsze poważne kroki do odmrażania gospodarki.

Nie da się ukryć, że wiele osób ma już dosyć panujących w naszym kraju obostrzeń. Przez wprowadzone restrykcje ucierpiało wiele branż, które teraz muszą się starać wyjść z finansowego dołka. Już jutro zaczną obowiązywać zmiany.

Luzowanie obostrzeń w galeriach handlowych i nie tylko

Pierwszą z ważnych zmian jest przywrócenie stacjonarnego nauczania w szkołach podstawowych, a dokładniej w klasach I-III. Przypomnijmy, że według zapewnień Mateusza Morawieckiego już 29 maja do szkół mają wrócić wszyscy uczniowie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Zmiany dotkną również galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, które będą mogły zostać otwarte dla swoich klientów. Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Dodatkowo obowiązywać będzie też limit osób w postaci jednej na 15 m2 powierzchni sklepu.

Podobnie ma się rzecz w przypadku kościołów oraz  muzeów i galerii sztuki. Tutaj również obowiązywać będzie reżim sanitarny oraz limit osób w postaci jednej osoby na 15 m2 powierzchni.

Oczywiście to niejedyne zmiany w obostrzeniach, jakie mają zostać wprowadzone w tym miesiącu. Tak jak wspominaliśmy wyżej, w maju do szkół mają wrócić wszyscy uczniowie.

Również branża gastronomiczna ma zostać częściowo otwarta. Choć nie będzie można przebywać wewnątrz samych restauracji czy kawiarni, to do dyspozycji gości mają zostać oddane ogródki. Bez wątpienia są to kroki w dobrą stronę, jeżeli chodzi o gospodarkę, jednak według wielu można było je wprowadzić już dużo wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułProste pomysły na romantyczną kolację we dwoje
Następny artykułPrzepisy dobre dla zdrowia Twojego serca