Ania z Zielonego Wzgórza to absolutnie kultowa powieść. Może pochwalić się wieloma adaptacjami filmowymi, ale najbardziej znaną jest ta z 1985 roku, w której główną rolę zagrała Megan Follows.

Jak aktorka wygląda dziś? W końcu od momentu wcielenia się w Anię minęło już 37 lat.

Jak dziś wygląda Ania z Zielonego Wzgórza?

Megan Follows ma dziś już 54 lata. Naturalne więc, że w niewielkim stopniu przypomina już uroczą dziewczynkę, w którą wcielała się we wspomnianym wyżej filmie. Niedużo zmienił się natomiast jej wyraz twarzy, który dalej emanuje ciepłem i empatią. Dziś zresztą te kwestie również nie są obce Megan Follows, ponieważ bardzo angażuje się ona w sprawy społeczne.

Bierze udział przy produkcji różnych filmów dokumentalnych. Jest współodpowiedzialna za wyprodukowanie dokumentu o dzieciach z Kambodży, które muszą same walczyć o życie, szukając schronienia na wysypiskach śmieci.

Jeśli zaś chodzi o jej karierę aktorską, to Ania z Zielonego Wzgórza pozostaje jej najpopularniejszą postacią. Choć wcielała się w wiele ról w późniejszych latach, żadna nie przyniosła jej takiej rozpoznawalności, jak właśnie młoda i rezolutna Ania Shirley. Warto podkreślić, że poza oryginalnym filmem z 1985 roku odegrała tę postać jeszcze dwukrotnie, w kolejnych częściach tej ekranizacji. Ostatnia z nich została nakręcona w 2000 roku.

Z jakich innych produkcji można jeszcze kojarzyć Megan Follows? Aktorka występowała chociażby w Śniadaniu ze Scotem, Jestem numerem cztery oraz Niechęci Anioła. Po roku 2000 zaczęła też udzielać się jako aktorka teatralna. Występowała wówczas na scenie w Toronto.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Majka Jeżowska w środku nocy przekazała najsmutniejszą informację. Polacy wstrząśnięci wiadomością o śmierci
  2. „Nie udało się uratować”. Dramatyczny komunikat Michała Piróga. Dorota Szelągowska nie wytrzymała
  3. Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk przed śpiączką. „Później już nigdy nic nie powiedziała”

Źródło: viva.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl