Odkrycie, jakiego dokonano w Nowym Porcie w Gdańsku, jest zadziwiające. Podczas prac przy budowie parku jordanowskiego znaleziono ludzkie szczątki. Co tam robiły? Eksperci, którzy wciąż pracują na miejscu, przez ostatnie dni odkryli kolejne czaszki i kości. Łącznie wykopano 14 ludzkich szkieletów. Miejska legenda, jaką zostało owiane to miejsce, mrozi krew w żyłach.

Jak się okazuje, teren jednej z gdańskich dzielnic, na którym dziś znajduje park jordanowski, ma niezwykle bogatą historię. To właśnie tam, podczas prac przy budowie, natrafiono na porażające odkrycie. Eksperci natychmiast pojawili się na miejscu. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków 20 lipca poinformował, że na miejscu wykopano aż 14 ludzkich szkieletów. 

Niebywałe odkrycie w Gdańsku

14 szkieletów z pierwszej połowy XX wieku wykopali archeolodzy podczas badań w Nowym Porcie w Gdańsku. Dzisiejszy park – ogród jordanowski to teren dawnego cmentarza ewangelickiego zlikwidowanego po II wojnie światowej – podał Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków. 

Jak się okazuje, kiedy podczas prac natrafiono na pochówki, Pracownia Badań Archeologicznych Dantiscum, która sprawowała nadzór przy budowie podziemnych instalacji, powiadomiła o sytuacji urząd. Prace na terenie dawnego cmentarza zostały wstrzymane, a Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał przeprowadzenie badań, które obecnie są w toku. Co stanie się ze znalezionymi szczątkami? 

  1. Nowe projekty uderzą w portfele Polaków. Na horyzoncie kolejne opłaty, wszyscy łapią się za głowę
  2. Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachem
  3. Wyciekła informacja na temat wielkiej tajemnicy TVN. Nie chcieli, aby ktokolwiek się dowiedział, cała Polska wstrzymała oddech

Gdańsk: ludzkie szczątki w parku jordanowskim

Cmentarz ewangelicki, który znajdował się w Nowym Porcie, zlikwidowano po II wojnie światowej. Jak się okazuje, pod koniec lat 50. grobowce zostały rozebrane, a teren zniwelowany. Co więcej, krążąca miejska legenda głosi, że górkę w parku jordanowskim usypano z rozebranych nagrobków.

Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków poinformował, że znalezione szczątki najprawdopodobniej zostaną przeniesione na Cmentarz Łostowicki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

odkrycie
Fot. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Facebook

W Nowym Porcie w Gdańsku wykopano 14 ludzkich szkieletów.

odkrycie
Fot. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Facebook

Na porażające odkrycie natrafiono podczas prac przy budowie.

odkrycie
Fot. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Facebook 

Na miejscu dzisiejszego parku jordanowskiego dawniej znajdował się cmentarz.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  2. 7 osób nie żyje, 60 jest rannych. Nie mieli szans, wiadomości ze świata są tragiczne
  3. Kulisy wyjazdu Kingi Dudy. Na jaw wychodzą nowe nieznane fakty, nie było dobrze
  4. Mąż zemścił się na kochanku żony. Zachował się w najgorszy możliwy sposób, włos się jeży na głowie
  5. Para młoda nagle usłyszała krzyk. Odwrócili się i zamarli, nie wierzyli własnym oczom
  6. Przyłapali Andrzeja Dudę, nie miał pojęcia, że ktoś patrzy. Wydało się, jak spędza wolny czas

źródło: Facebook

 

 
 
 
 
Poprzedni artykułJacek Kurski wyrzucił syna z domu? Na jaw wyszły kulisy przykrego rozwodu
Następny artykułCórka Magdy Gessler zdradziła płeć dziecka. Rozczulająca wiadomość, tak robiły nasze babcie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.