Odpowiedź na wydawałoby się proste pytanie, wcale nie jest taka oczywista. Wyłączając rozum, który w pierwszej chwili podpowiada nam najrozsądniejsze rozwiązanie, chwilę się wahamy. Proste zadanie matematyczne staje się prawdziwym psychotestem. Aż 99 procent osób udziela niepoprawnego rozwiązania.

Przyjrzyj się dokładnie zadaniu. Literka w czerwonym kółeczku sugeruje odpowiedź. Mimo tego, że wydaje się oczywiste, która linia jest dłuższa, zaczynamy mieć wątpliwości. I słusznie! Została na nas narzucona pułapka. Odpowiedź może być zaskakująca.

Odpowiedź na proste pytanie może być rozwiązaniem psychotestu

Na żółtej kartce widzimy dwie linie. Jedna jest ewidentnie dłuższa od drugiej. Pytanie brzmi: która linia jest dłuższa? Okazuje się, że zaznaczona jest w teorii błędna odpowiedź. Gdzie znajduje się haczyk? I czy na pewno udzielamy odpowiedniego rozwiązania?

Zastanów się porządnie i pomyśl, którą odpowiedź byś zaznaczył. A czy B? Okazuje się, że właśnie rozwiązałaś psychotest dotyczący konformizmu, czyli skłonności do zmiany zdania zgodnie z oczekiwaniami społeczności. Co ci wyszło?

  1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
  2. Pani Beata rozpoczęła nowe życie dzięki ekipie „Nasz nowy dom”. Doszło do dramatu, ktoś podpalił cały jej dobytek
  3. Ewa Sałacka osierociła 12-letnią córkę. Dziś jest już dorosłą kobietą, wygląda dokładnie, jak sławna mama

Łatwiej nam podążać za tłumem

Choć A to poprawne rozwiązanie oczywistego pytania, wiele z ankietowanych odpowiada B, sugerując się zaznaczeniem, jakie pojawiło się obok tej propozycji. Ulegamy bowiem wrażeniu, że może prawda leży gdzieś głębiej, że może się mylimy i jesteśmy nabijani w butelkę.

Jest to normalny odruch społeczny, który warunkuje nasz instynkt. Wolimy się nie wychylać i przyjmować rozwiązania, jakie narzuca nam grupa, najczęściej po to, aby się nie wygłupić albo nie narażać. Jeśli wybrałaś z pewnością, a nawet lekką irytacją na banalność pytania odpowiedź A – gratulacje! Jesteś pewnym swego i bardzo niezależnym człowiekiem.

Warto też poznać samego siebie naprawdę – jeden z testów, zdecydowanie nie tak już prosty obnaża, jakimi jesteśmy ludźmi, takich rozwiązań na swój temat, sami się nie spodziewamy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

odpowiedź
fot.papilot.pl

Jaką odpowiedź wybrałaś?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
  2. Gigantyczna konkurencja dla Lidla i Biedronki? Już zapadła decyzja, są konkrety
  3. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne
  4. Już jutro rusza rejestracja na nowe 500 plus, warto się spieszyć. Są warunki, każdy rodzic powinien je znać
  5. Syn rozbił stary wazon. Mama zobaczyła, co było w środku i natychmiast zawołała męża
  6. Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund
  7. Nagła, pilna akcja ratunkowa na południu Polski. Niestety, wielu Polaków jest zagrożonych

źródło: papilot.pl


 

Poprzedni artykułInspektor sanitarny nagle przekazał komunikat. Chodzi o wiec Andrzeja Dudy, niektórzy mogą być w niebezpieczeństwie
Następny artykułGIS alarmuje klientów sieci Lidl. Wycofano popularny ser, wykryto listerię i gronkowce
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl