Leszek Kowalewski znany był z roli poety w filmie „Rejs”, w reżyserii Marka Piwowskiego. Makabryczna śmierć aktora do dziś owiana jest tajemnicą. Jego ciało zostało znalezione w Lesie Kabackim. Aktor w chwili śmierci miał zaledwie 43 lata. 

Kowalewski zmarł 10 sierpnia 1990 roku w Warszawie. Został zamordowany w okrutny sposób. Śledztwo w sprawie okoliczności jego śmierci trwało dziesięć miesięcy, jednak wiele kwestii wciąż nie zostało wyjaśnionych. 

Makabryczna śmierć Leszka Kowalewskiego 

Leszek Kowalewski był aktorem niezawodowym. Znany był przede wszystkim z roli poety w filmie „Rejs”. Na planie wspomnianej produkcji debiutował w 1970 roku. Później mogliśmy go zobaczyć jeszcze w kilku produkcjach, między innymi w filmie „Sanatorium pod Klepsydrą”. 

Niestety, aktor zginął z rąk mordercy 10 sierpnia 1990 roku. Jego zwłoki zostały znalezione przez grupę nastolatków w okolicach Lasu Kabackiego. Ciało Kowalewskiego było w dramatycznym stanie, później sekcja zwłok ujawniła, że aktor doznał 40 ran kłutych.

Jak podaje portal Pomponik, w raporcie sformułowanym przez patologa wskazano: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

-Ofiara była cięta, dźgana i krojona. Bezpośrednią przyczyną śmierci było skrwawienie się do klatki piersiowej po odniesieniu wielokrotnych ran kłutych i ciętych. 

Po 10-miesięcznym śledztwie nie udało się jednak ująć sprawców/ sprawcy makabrycznego morderstwa. Prokuratura umorzyła śledztwo i do tej pory nie wiadomo, kto odpowiada za śmierć Leszka Kowalewskiego. 

Zobacz zdjęcia: 

Leszek Kowalewski
Kadr z filmu „Rejs”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje bliska dla Elżbiety II osoba. Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej

 Źródło: Pomponik, fakt.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.