Ofiara koronawirusa to mężczyzna ze Szczyrku. Informację przekazał Antoni Byrdy, burmistrz miasta. Szczegółowe dane nie zostały przekazane, jak podaje se.pl, najprawdopodobniej była to starsza osoba.

Według se.pl, pacjent przebywał w szpitalu w Tychach. W tej chwili w województwie śląskim znajdują się 74 osoby zakażone koronawirusem. Burmistrz Szczyrku apeluje o zachowanie spokoju.

Ósma śmiertelna ofiara koronawirusa  w Polsce

Informacja o śmierci pacjenta pojawiła się na Facebooku. Burmistrz poinformował, że wszczęto wszelkie procedury i poprosił o przestrzeganie zasad.

-Na podstawie informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość – mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku. Zostały wszczęte procedury obowiązujące w takim przypadku. Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad – napisał w oświadczeniu Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku, podaje.se.pl.

Smutna wiadomość została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia. W komunikacie podano, że mężczyzna miał choroby współistniejące. Portal lodz.wyborcza.pl przekazał informację, że zmarły miał 83 lata.

  1. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju
  2. Żona legendarnego muzyka przekazała tragicznie wieści. Zmarł wczoraj na koronawirusa
  3. Pacjent oszukał lekarza, powód poraża. Udawał zakażenie, prawda wyszła na jaw po kilku godzinach

Koronawirus w Polsce

23 marca po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało, że mamy 36 nowych przypadków zakażenia, dotyczą one: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Komunikat burmistrza Szczyrku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  3. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  4. Uczestniczka „Tańca z Gwiazdami” jest w ciąży. Pokazała zdjęcie
  5. Po 2 latach rozłąki pies zobaczył właściciela. Sznaucer stracił przytomność z emocji
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułLiczba zarażonych koronawirusem w Polsce może być ogromna. Nawet 200 razy większa, niż mówią oficjalne dane
Następny artykułPolski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.