Ofiary koronawirusa w Polsce. Ten niebezpieczny wirus spowodował śmierć już trojga ludzi. Ostatni zgon, mężczyzny hospitalowanego w Lublinie, który był zarażony, może nie być spowodowana koronawirusem. Sprawę wyjaśniał wojewoda lubelski, na specjalnie zwołanej z tego powodu konferencji prasowej. 

Ofiary koronawirusa w Polsce: aktualnie liczbę zarażonych określa się na 119 potwierdzonych przypadków, trzy osoby nie żyją. Sytuacja zmienia się dość dynamicznie. Śmierć mężczyzny w Lublinie nie została spowodowana tylko niebezpiecznym wirusem.

Ofiary koronawirusa: liczba rośnie, ale powoli

Mężczyzna, który zmarł w lubelskim szpitalu, został przywieziony do niego z 11 na 12 marca. Jego stan był ciężki, ale nie od razu wymagał wspomagania systemu oddechowego. 66-letni pacjent miał wiele chorób współistniejących, które mogły być przyczyną jego śmierci. 14 marca zwołano wieczorną konferencję prasową z udziałem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i dr hab. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Dr hab. Krzysztof Tomasiewicz wyjaśniał, że po szczegółowej analizie przebiegu choroby pacjenta można stwierdzić, iż przyczyną śmierci nie była ostra niewydolność oddechowa. Więc jest to inny mechanizm zgonu niż dwa poprzednie śmiertelne przypadki zarażonych w Polsce. Wojewoda, Lech Sprawka zapewnił, że rodzina zmarłego została otoczona opieką psychologiczną.

  1. Wiadomo, kiedy pandemia powinna się skończyć. Musi zostać spełniony jeden warunek
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Husky uczy dziecko mówić. Rozbrajające wideo, rodzice płakali ze śmiechu

13 przypadków wyzdrowienia

Na ten moment w Polsce wyleczonych zostało 13 osób. Wirus nie musi być śmiertelny, ale najbardziej skutecznie chorobie mogą postawić się zdrowe, odporne organizmy. Na ten moment odnotowanych zachorowań jest 119. 

Wojewoda lubelski podczas wspomnianej konferencji przypomniał także o zamknięciu granic Polski. W woj. lubelskim otwarte będą trzy przejścia: w Dorohusku, Hrebennem i Terespolu. Do naszego kraju tymczasowo wstępu nie mają cudzoziemcy. Mogą wracać nasi obywatele, osoby posiadające Kartę Polaka, cudzoziemcy będący w związku małżeńskim z obywatelem Polski. Wyjątkiem są osoby, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i przekraczają granicę codziennie. Zostają odwołane loty i komunikacja kolejowa międzynarodowa. Do kraju wpuszczane są tylko loty czarterowe z Polakami na pokładzie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ofiarykoronawirusa
facebook.com/ Lubelski Urząd Wojewódzki

Konferencja prasowa została zwołana niedługo po zanotowaniu trzeciego zgonu.

ofiary koronawirusa
facebook.com/ Lubelski Urząd Wojewódzki

Ćwiczenia służb na wypadek wystąpienia epidemii koronawirusa, zlecone przez wojewodę Lecha Sprawkę. Ćwiczenia zostały przeprowadzone z udziałem służb medycznych, epidemiologicznych i Państwowej Straży Pożarnej, przed dwoma szpitalami w Lublinie i Chełmie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  3. Był na koncercie, ma koronawirusa. Mógł zarazić wiele osób, jest apel
  4. Rasa, która przyciąga swoją brzydotą. Niestety, psy żyją bardzo krótko
  5. Polacy nie mogą dodzwonić się do sanepidu. Automatyczna sekretarka „oddzwoń, jak się ogarniesz”
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: kurierlubelski.pl

Poprzedni artykułBezwarunkową miłość poznasz dopiero wtedy, kiedy pokocha cię pies
Następny artykułWysokość mandatu zależy też od rasy posiadanego psa. Jeśli jesteś posiadaczem 1 z 11 ras, zapłacisz fortunę
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.