Ogłoszenie w Internecie to często coś, co przyprawia nas o ból głowy. Wiele osób zdaje się nie przywiązywać żadnej wagi do interpunkcji, ortografii czy ludzkiej przyzwoitości. Większość z nich uważa w dodatku, że ich żądania nie z tej ziemi są w stu procentach uzasadnione. Przekonany o tym był z pewnością mężczyzna z Sosnowca, umieszczając w Internecie to ogłoszenie. 

Czasami najlepsze scenariusze pisze życie. Dowodzi tego to ogłoszenie umieszczone na portalu OLX, a rozpowszechnione na Facebookowym fanpage’u Beka z przedsiębiorców. To zdjęcie doskonale podsumowuje doświadczenia, jakie ma się w Polsce, poszukując pracy. Na pierwszy rzut oka wszystko jest okej, ale wystarczy przeczytać ogłoszenie do końca. 

Na pierwszy rzut oka — normalne ogłoszenie

Pierwsza część tego ogłoszenia, które zostało opublikowane, na służącej do tego stronie OLX, nie budzi specjalnych podejrzeń. Jego autor poszukiwał gosposi, kogoś, kto będzie sprzątał dom jednorodzinny, odbierał dziecko z przedszkola i zajmował się nim. 

ogłoszenie
unsplash.com

Do obowiązków gosposi miałoby między innymi należeć zajmowanie się dzieckiem

To zrozumiałe, samotny, zapracowany rodzic może potrzebować takiej pomocy. Jednak każdy musi chyba zdawać sobie sprawę, że to ciężka, a przede wszystkim — bardzo czasochłonna praca. Jednak wystarczy spojrzeć trochę niżej, by uświadomić sobie, że osoba, która napisała to ogłoszenie, nie ma najmniejszego pojęcia, ile wysiłku wymaga zajmowanie się domem i małym dzieckiem. 

Nieprzyjemna niespodzianka

Zaczynamy rozumieć, dlaczego to ogłoszenie trafiło na stronę na Facebooku Beka z przedsiębiorców, kiedy spojrzymy na ostatni jego akapit. — Nie oferuję żadnego wynagrodzenia — pisze jego autor — proszę traktować to jako darmową praktykę, mogę wystawić referencje, jestem ważną osobą. 

Oczywiście, jak można się domyślać, ta z pewnością niezwykle ważna osoba nie spotkała się ze zbyt przyjaznym odbiorem ze strony Internautów. Autor ogłoszenia musiał być zdumiony, jak to nikt nie chce pracować za referencje?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ogłoszenie
facebook.com/pg/BekaZprzedsiebiorcow

Śmiechu warte!

ogłoszenie
unsplash.com

Takie ogłoszenie może Sprzyprawić o zawrót głowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Iberion – grupa mediowa przyszłości. Jakie wyznaje wartości?
  2. Antyfake – portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Biznes Info – portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  4. Antyfake – walczymy z fake newsami i dezinformacją

źródła: buzz.gazeta.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego