Trwające Igrzyska Olimpijskie są komentowane przez wielu celebrytów, w tym polityków. Jedną z osób, które wspierają polskich zawodników poprzez social media, jest Mateusz Morawiecki. Tym razem jednak premier Polski zaliczył sporą wpadkę, a internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Wybraliśmy niektóre komentarze, dotyczące wypowiedzi polityka.

3 sierpnia fortuna uśmiechała się bardzo kapryśnie do polskich sportowców, startujących w Igrzyskach Olimpijskich. Co prawda odnieśliśmy kilka sukcesów: srebro zdobyły Anna Puławska i Karolina Naja, złoto i brąz – Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, Tadeuszowi Michalikowi także udało się uzyskać brązowy medal.

Wpadka Mateusza Morawieckiego – oburzenie internautów rośnie

Radosne nowiny postanowił przekazać premier Mateusz Morawiecki. Napisał on na Twitterze:

– Piękny dzień dla polskich reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich. Anita Włodarczyk w kapitalnym stylu zdobyła w Tokio złoto olimpijskie, a Malwina Kopron  brąz w rzucie młotem! Natomiast polski zapaśnik Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal! Serdeczne gratulacje!

 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety, szczęście nie dopisało polskim siatkarzom, którzy przegrali z Francją po tie-breaku w ćwierćfinałach. Pech chciał, że Morawiecki opublikował swojego posta o 16:51, czyli tuż przed zakończeniem przegranego meczu. Polscy kibice zareagowali bardzo szybko.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Internauci nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po przegranej polskiej drużyny siatkarskiej, kiedy do internetu trafiła entuzjastyczna wypowiedź premiera. Na ich reakcje nie trzeba było więc długo czekać. Posypały się ironiczne odpowiedzi:

– Szczególnie dla siatkarzy. Piękne wyczucie momentu na tweet.

– No cóż… Nie każdy potrafi tak pięknie się cieszyć z porażki polskich siatkarzy z Francją, jak Mateusz, nazywając to „pięknym dniem”.

Inni komentujący dodawali:

– Nawet gratulacje nie wyszły.

– Stosowanie propagandy sukcesu na co dzień tak udzieliło się premierowi, że o siatkarzach już nie wspomniał.

Czy zgadzacie się, że premier Polski zasłużył na tak ostrą krytykę?

Źródło: sport.se.pl, twitter.com

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
    2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
    3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie