Ojciec Rafała Trzaskowskiego był znaną i cenioną osobowością. Odkąd Trzaskowski kandyduje na prezydenta, wiele osób wspomina jego tatę, osobę, którą swego czasu znała cała Polska. Trzeba jednak przyznać, że Andrzej Trzaskowski był przede wszystkim szeroko znany w sferze jazzu, a przyjaźnił się z samym Krzysztofem Komedą. W sieci krąży wiele nieprawdziwych sytuacji na jego temat, my sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

Ojciec Rafała Trzaskowskiego jest do dziś wspominany przez pionierów polskiego jazzu. Ci, którzy mieli przyjemność z nim współpracować, nie szczędzą wspaniałych słów o muzyku. Sam Rafał Trzaskowski mówi o swoim tacie: mój bohater.

Kim był ojciec Rafała Trzaskowskiego?

Andrzej Trzaskowski urodził się 23 marca 1933 roku w Krakowie. Jego nazwisko pochodzi od herbu Trzaska, rodziny pochodzenia szlacheckiego. Od małego mężczyzna uczył się gry na fortepianie. W pewnym momencie zachwycił się jazzem i od tej pory zajął się tylko tym gatunkiem.

Był twórcą i współtwórcą wielu zespołów, grał na pianinie, fortepianie, był dyrygentem i krytykiem muzycznym. Publikował artykuły w Polsce m.in.: w Jazz Forum, a także za granicą. W rozmowie z Vivą! Michał Urbaniak tak określił dawnego kolegę:

– To był fantastyczny człowiek. Byliśmy zabawowicze, graliśmy jazz, oglądaliśmy się za pięknymi nogami, natomiast Trzaskowski miał to wszystko plus elegancję. Miał estymę, autorytet – wspomina muzyk. 

  1. Mężczyzna pokazał zdjęcie karty do głosowania i wywołał burzę. Jest stanowisko MSZ
  2. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  3. Chciała ukryć siwe włosy, fryzjer ją zaskoczył. Gdy spojrzała w lustro, wiedziała, że ostatni raz zafarbowała włosy

Rafał Trzaskowski: rodzice

Rodzice Rafała Trzaskowskiego poznali się w Krakowie w słynnej Piwnicy pod Baranami. Tam Trzaskowski grał jazz, a Teresa Trzaskowska prowadziła bar. Para od razu się w sobie zakochała. W 1958 roku małżeństwo wzięło ślub cywilny w urzędzie jednocześnie z parą wszech czasów – Krzysztofem Komedą i Zofią Lach.

Rodzice po ślubie przeprowadzili się do Warszawy i tam na świat przyszedł Rafał Trzaskowski. Miał on wówczas już starszego brata, syna Teresy z poprzedniego małżeństwa. W rozmowie z TVN24 Rafał Trzaskowski wspominał rodziców:

– To, jaki dziś jestem, w olbrzymim stopniu zawdzięczam rodzicom. Co konkretnie? Otwartość. Tolerancję. Horyzonty. […] Nie byłem dzieckiem prowadzanym za rączkę, wręcz przeciwnie, rodzice zostawiali mi mnóstwo swobody – opowiadał Trzaskowski w wywiadzie dla TVN24.

Po swoim tacie Rafał Trzaskowski odziedziczył także urodę, wiele kobiet uważało powierzchowność jazzmana za atrakcyjną, dziś wiele pań chwali także urodę prezydenta Warszawy – w internecie krąży wiele memów, które przypadły do gustu samemu politykowi. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

OJCIEC
fot.facebook.com/ andrzej trzaskowski

Andrzej Trzaskowski był przede wszystkim jednym z pionierów jazzu. 

ojciec
fot. instagram.com/trzaskowskirafal

Tata – mój bohater na zawsze! – podpisał to zdjęcie Rafał Trzaskowski.

ojciec
fot. instagram.com/trzaskowskirafal

Dzięki rodzicom Rafał Trzaskowski jest bardzo wykształconym człowiekiem. Tę naukę przekazuje także swoim dzieciom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane „zdrada i zaprzaństwo”
  2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła
  3. Była wokalistka Varius Manx jest sparaliżowana. Wiemy, jak wygląda jej życie lata po feralnym wypadku
  4. Podbiła serca widzów jako mała dziewczynka. Niewiarygodne, jak zmieniła się Zosia z „Rodzinki.pl”
  5. Nie żyje Dorota Janiczek. Ciało kobiety znaleziono w lesie na terenie Ornontowic
  6. Tragiczna śmierć wstrząsnęła mieszkańcami. Nie żyje Andrzej Radomski

źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułMężczyzna pokazał zdjęcie karty do głosowania i wywołał burzę. Jest stanowisko MSZ
Następny artykułWielu podejrzewało Agatę Buzek o zaburzenia odżywiania, aktorka jest chudziutka. Prawda o jej figurze jest bardzo smutna
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.