Ojciec, który był zakażony koronawirusem, umierał w samotności. Teraz jego najbliżsi walczą o życie i zdrowie w jednym ze szpitali zakaźnych. Przejmująca historia rodziny, która apeluje do wszystkich Polaków, została przedstawiona w programie Uwaga!
 
Koronawirus w Polsce zbiera swoje żniwa. Obecnie w kraju zanotowano 1221 przypadków zakażeń, z czego 16 osób zmarło. Jedną ze śmiertelnych ofiar epidemii był 83-letni mężczyzna -ojciec, którego rodzina obecnie znajduje się w jednym ze szpitali zakaźnych. Jak wygląda życie w izolacji? Najgorsze było to, że nie mogliśmy mu pomóc, bo każdy był w odosobnieniu. Nie mieliśmy nawet możliwości pożegnania się z nim – komentuje w programie TVN pani Maria, córka zmarłego. 
 
 
Ojciec zmarł przez koronawriusa
 
Ojciec pani Marii, 83-letni mężczyzna, zmarł po czterech dniach walki z koronawirusem. Teraz, w szpitalu zakaźnym w Tychach przebywa nie tylko jego córka z mężem, ale również dwójka dzieci z rodziny Książkiewicz. 
 
 
Jak mówi w rozmowie z reporterem programy Uwaga! TVN, pani Maria Książkiewicz, jej ojciec miał pensjonat w Szczyrku. Zanim doszło do tragicznych wydarzeń, mężczyzna miał kontakt z Holendrami, którzy wyjechali stamtąd 11 marca. Najprawdopodobniej to właśnie krótkie spotkanie z turystami, było przyczyną zakażenia. 83-letni mężczyzna początkowo miał objawy zwykłego przeziębienia, niestety z dnia na dzień było coraz gorzej. 
 
– Ten początek jest straszny. Ludzie nie wiedzą, gdzie dzwonić, lekarze nie odbierają telefonów. Ośrodki zdrowia są pozamykane, zwłaszcza w sobotę i niedzielę. To był potworny strach, bezsilność i pytanie: Co dalej mamy robić? – mówi pani Maria w Uwaga! TVN.
 
Do ojca pół godziny nie mogli wejść ratownicy, bo nie mieli odpowiedniego sprzętu, bali się. Jak po nas przyjechali, to zakładali worki na śmieci na nogi. Kombinezony mieli trzy rozmiary za mały, nie mogli się w nich ruszać. – skomentowała córka zmarłego mężczyzny w Uwadze!
 
83-letni mężczyzna zmarł w niedzielę. Ojciec umierał w odosobnieniu. Najbliżsi nie mogli mu pomóc, nie mieli też możliwości pożegnania się. Dramat rodziny Książkiewicz jednak wcale się nie skończył. 
  1. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Lekarze zarażali pacjentów, jeden nie żyje, kolejny walczy o życie. Druzgocące doniesienia z polskiego miasta

Rodzina zakażona koronawirusem

Pani Maria, jej mąż oraz ich dwie wnuczki zostali odizolowani w szpitalu zakaźnym w Tychach. Jak dowiadujemy się z reportażu Uwagi!, pomimo wcześniejszych objawów i próśb, testy zostały przeprowadzone, dopiero gdy zmarł jej ojciec. 

– Miałam kaszel, złe samopoczucie, objawy podobne do grypy. Ból mięśni, brak węchu, smaku i taki paniczny lęk. Co ciekawe, nie miałam gorączki. Od początku było w tej chorobie coś niepokojącego. Przedtem nigdy się tak nie czułam – opisuje swoje objawy córka zmarłego mężczyzny. 

Pani Maria w programie zaapelowała też do wszystkich Polaków. Kobieta wraz ze swoimi najbliższymi przeżywa wielką tragedię. Jej słowa mają szczególne znaczenie. 

Musicie zostać w izolacji, musicie! Jeśli nie, to nas ten łotr wytruje. To bardzo groźna choroba. Młodzi lekceważą zagrożenie, a ono jest realne – apeluje w Uwadze! pani Maria!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ojciec
kadr z programu Uwaga! TVN

Cała rodzina jest zakażona.

ojciec
kadr z programu Uwaga! TVN

83-letnia głowa rodziny zmarła przez wirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Przerażające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu
  4. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  5. Młody chłopak nagrał, jak liże produkty w supermarkecie. Teraz nie jest mu do śmiechu
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

źródło: uwaga.tvn.pl

Poprzedni artykułPodziękujmy cichym bohaterom. Bez kasjerek i kasjerów nic nie byłoby takie samo
Następny artykułMała krowa uciekła przed okropnym losem. Niesamowite, kto postanowił ją przygarnąć
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.