Ojciec Frytki zabił się w domu córki Beaty Tyszkiewicz. Tragiczna śmierć po dziś dzień rodzi wiele pytań, a matka operatora nie wierzy w samobójstwo. Jak doszło do tego dramatycznego wydarzenia?

Tajemnicza śmierć do dziś pozostaje nie do końca wyjaśniona. Choć sprawa została szybko zamknięta przez śledczych, matka Frykowskiego nie wierzy w wersję z samobójstwem. Ojciec Frytki z Big Brothera przebywał tej nocy w domu córki Beaty Tyszkiewicz – Karoliny Wajdy. Na oczach jej i przyjaciółki dźgnął się nożem w brzuch.

Ojciec Frytki zabił się na oczach Karoliny Wajdy

Do tragicznego zdarzenia doszło w czerwcową noc 1999 roku. Bartłomiej Frykowski był uznanym operatorem filmowym, który blisko współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą. Był również bliskim znajomym Karoliny Wajdy, córki reżysera i Beaty Tyszkiewicz. Tej tragicznej nocy przebywał właśnie w jej domu, wraz z koleżanką aktorki, Katarzyną Z. Prywatka zmieniła się jednak w prawdziwy koszmar.

Ojciec Frytki według zeznań Karoliny Wajdy miał być już lekko pijany, kiedy doszło do tragedii. Córka Beaty Tyszkiewicz zeznała, że Bartłomiej Frykowski po prostu chwycił za nóż i wycelował go w kierunku swojego brzucha. Aktorka mówi, że wypowiedział wtedy słowa: Ja ci pokażę mój świat, którego ty nie widzisz, po czym dźgnął się w brzuch.

Ewa Morelle nie wierzy w samobójstwo

Karolina Wajda i Katarzyna Z. natychmiast zadzwoniły po policję i pogotowie. Po przybyciu policji na miejsce okazało się, że kuchnia została posprzątana, a nóż umyty. Mężczyzna zmarł jeszcze tej samej nocy w szpitalu. Karolina Wajda miała nawet dzwonić pół godziny przed zgonem do matki mężczyzny, Ewy Morelle przebywającej w Paryżu, czy Bartłomieja nie dałoby się przetransportować go do szpitala w Szwajcarii.

Nie stwierdzono obrażeń wskazujących na ślady obrony lub walki, śledczy szybko więc postawili na samobójstwo. Matka zmarłego tragicznie operatora nie wierzy jednak w tę wersję.

Ewa Morelle do tej pory nie przyjmuje do wiadomości, że jej syn mógł się zabić. W wywiadzie udzielonym Super Expressowi wyznała, iż zamierza wydać książkę na ten temat. A ten, mimo że interesujący, nadal nie pozostał do końca wyjaśniony…

ZOBACZ ZDJĘCIA:

karolina wajda
fot. screen z youtube.com Magazyn VIVA!

Ojciec Frytki zginął w posiadłości Karoliny Wajdy 20 lat temu.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułNa co chorowała Agnieszka Kotlarska? Aktorka zmarła po ciężkiej chorobie, Kożuchowska pomogła jej dzieciom
Następny artykułPrzyczyn rozszerzonych porów jest wiele. Jak skutecznie im zapobiec?
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.