Ojciec Mateusz: Artur Żmijewski planuje podejść z popularnego serialu? Ta informacja wstrząsnęła widzami! Czy ulubiony ksiądz, przemierzający ulice Sandomierza na rowerze, zniknie z ekranów? Podobno aktor postawił konkretne warunki. 

Chociaż Artur Żmijewski od wielu lat gości w wielu produkcjach filmowych, największą popularność zyskał dzięki roli w popularnym serialu Ojciec Mateusz, emitowanym w Telewizji Polskiej. Serial o błyskotliwym księdzu, który z powodzeniem rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne zyskał sympatię widzów i od lat cieszy się olbrzymią popularnością. Niedawno w mediach pojawiła się informacja, jakoby główny bohater planował odejść z produkcji!

Ojciec Mateusz: Artur Żmijewski odejdzie z serialu?

Artur Żmijewski nie tylko wciela się w tytułową postać w serialu, lecz także zdarza mu się reżyserować niektóre odcinki. Okazuje się, że kryminalne zagadki rozwiązywane przez najsłynniejszego księdza w Polsce mogą wkrótce stać się jedynie wspomnieniem! Super Express poinformował, że Artur Żmijewski postawił przed producentami serialu ultimatum — pozostanie w serialu pod warunkiem, że będzie mógł reżyserować znacznie więcej odcinków. Podobno trwają negocjacje finansowe. 

Co dalej z Ojcem Mateuszem?

Artur Żmijewski wciela się w rolę Ojca Mateusza od ponad 11 lat i z pewnością wielu widzów nie wyobraża sobie, by ktoś inny mógł wcielić się w tę, kultową już, postać. Na szczęście producenci podjęli decyzję, która nie wpłynie negatywnie na dalszy rozwój serialu i zgodzili się na warunki postawione przez Żmijewskiego!

– Według informacji, które pojawiały się w mediach, za reżyserię jednego odcinka popularnego serialu TVP, który kręcony jest przez pięć dni, aktor dostaje ok. 15 tys. zł. Do tego dochodzi jeszcze pensja aktorska – 5 tys. zł za dzień zdjęciowy. Sezon liczący 13 odcinków to 65 dni pracy, a więc Żmijewski zarobi ok. 475 tys. zł, zakładając, że wyreżyseruje 10 odcinków – możemy przeczytać w dzienniku Super Express.

Popularność serialu jest tak duża, że zakończenie jego emisji byłoby wielką stratą finansową dla całej Telewizji Polskiej. Producenci nie mogli pozwolić sobie na tak radykalny krok, dlatego przystali na propozycję aktora. Wielbiciele serialu mogą zatem spać spokojnie — Ojciec Mateusz nie zniknie z Telewizji Polskiej!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ojciec mateusz: artur żmijewski
instagram.com @ojciecmateusztvp

Serial o błyskotliwym księdzu, który z powodzeniem rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne zyskał sympatię widzów i od lat cieszy się olbrzymią popularnością.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułŻona Tomasza Sekielskiego sugeruje, że mąż nie ma pracy w telewizji przez swoją wagę!
Następny artykułWytatuowane koty. Moda, która wywołała burzę w internecie