Okna plastikowe, które są aktualnie w większości polskich domów, skrywają sprytny patent, dzięki któremu jesteśmy w stanie wiele zaoszczędzić. Mało kto wie, że dzięki małemu mechanizmowi ukrytemu w ramie okiennej możemy regulować cyrkulację powietrza w naszym mieszkaniu. To może mocno wpłynąć na nasze samopoczucie i wydatki.

Plastikowe okna to najczęściej wybierana opcja, jaką montujemy w mieszkaniach. Są stosunkowo tanie i praktyczne a przy tym mogą wpłynąć na nasze wydatki na przykład dotyczące ogrzewania. Ale o tym wie już mało kto.

Plastikowe okna – patent na cyrkulację powietrza

Wiele osób, szczególnie fanów, starych, drewnianych okien widzi w ich plastikowej wersji wiele wad. Jedną z nich jest fakt, że przez ich szczelność w mieszkaniach jest duszno. Mało kto wie, że możemy na to wpłynąć.

Producent obmyślił drobny szczegół ukryty w ramie okna. Dzięki przekręceniu odpowiedniej śruby uszczelniamy okna, na przykład zimą, żeby nie włączać kaloryferów na maksimum. To może znacznie wpłynąć na nasze opłaty za ogrzewanie. Wystarczy tę śrubę przekręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

  1. Już się zbliża, wydano pilne ostrzeżenie. Ogromna skala zniszczeń, tysiące ludzi już bez prądu
  2. Tragiczna śmierć 14-latka. Zmarł podczas rodzinnych wakacji

Latem może być chłodniej

Dzięki przekręceniu śruby zgodnie ze wskazówkami zegara możemy uchylić przepływ powietrza i dzięki temu, w cieplejsze pory roku uzyskać lepszą cyrkulację powietrza. To wykluczy na przykład używanie wentylatorów, które włączamy, by stworzyć jakiś ruch w upalnym i dusznym pomieszczeniu.

Dzięki prostej czynności możemy wpłynąć na nasz budżet. Mało kto wie, że może wpłynąć na cyrkulację powietrza za pomocą regulowania odpowiedniej śruby. Po kolejny tak ciekawy patent w domu odsyłamy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

okna
fot. youtube.com/Péter Juhász

Mało kto wie, że za pomocą śruby możemy wpłynąć na temperaturę w naszym mieszkaniu.

okna
fot. youtube.com/Péter Juhász

Przekręcanie śruby odbywa się zgodnie z zasadami wskazówek zegara. Przekręcając zgodnie ze wskazówkami, zmniejszamy nacisk i pozwalamy powietrzu bardziej wpadać do mieszkania. Robiąc odwrotnie, uszczelniamy ramę i ograniczamy napływ powietrza z zewnątrz, co szczególnie sprawdzi się zimą.

Patent może wpłynąć znacznie na nasz budżet. 

  1. Sanepid wydał zgodę, powrót dzieci do szkoły zostanie przesunięty. Wiemy gdzie i o ile dni
  2. Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić „Nasz nowy dom” w Polsacie
  3. Katecheta dał uwagę chłopcu na lekcji religii. Mistrzowska odpowiedź mamy, ludzie biją jej brawa
  4. Szykujcie się na wielki hit. Katarzyna Cichopek przeszła samą siebie, jedno zdjęcie mówi wszystko
  5. Ważny komunikat Wiceministra Zdrowia. Polki i Polacy będą musieli wywiązać się z obowiązku przed jesienią
  6. Cudowny przepis na placki ziemniaczane cieńsze i bardziej kruche niż naleśniki. Smakują zupełnie inaczej, obłędnie, dzięki sekretnym dodatkom

źródło: papilot.pl

Poprzedni artykułZbigniew Wodecki nigdy nie zdradził jednego sekretu. Chodzi o Beatę Tyszkiewicz, teraz wszystko wyszło na jaw
Następny artykułTata pokazał zdjęcie córeczki. Obca kobieta natychmiast zareagowała, komentarz uratował dziecko
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.