Okulary przeciwsłoneczne kojarzą się z latem, jednak powinno się je nosić cały rok, niezależnie od miejsca zamieszkania i warunków pogodowych. W poniższym artykule dowiesz się, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo oczu za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz. 

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne przez cały rok.

1.Ochrona przed działaniem światła UV.

Światło UV jest obecne zarówno w słoneczne, jak i w pochmurne dni. Nadmierna ekspozycja może potencjalnie prowadzić do problemów ze wzrokiem i chorób oczu. Promienie UV są również szkodliwe dla wrażliwej skóry wokół gałek ocznych – nakładanie kremu z filtrem na ten obszar może wywołać podrażnienia – dlatego lepszym sposobem na zabezpieczenie tej okolicy jest noszenie odpowiednich okularów.

2. Zapobieganie przesuszaniu się oczu

Warto nosić okulary przeciwsłoneczne również dlatego, że zapewniają one odpowiednie nawilżenie narządu wzroku. Chronią także przed szkodliwym działaniem wiatru i powietrza. Suche, podrażnione oczy mogą łzawić, a nawet piec, utrudniając Wam skupienie się na codziennych zadaniach, jeśli polegają one np. na pracy przy komputerze.

3. Zmniejszenie ryzyka zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej

Zaćma jest powszechną chorobą pojawiającą się wraz z wiekiem. Jedną z przyczyn jej rozwoju jest częsta ekspozycja na promienie UV. Nigdy nie jest za późno, by zacząć nosić okulary przeciwsłoneczne przez cały rok.

Zadbaj o odpowiednią ochronę oczu. Zmniejszysz przez to ryzyko wystąpienia zaćmy. Inną chorobą wzroku związaną z ekspozycją na promieniowanie UV jest zwyrodnienie plamki żółtej. Chociaż zjawisko to jest powszechne wśród ludzi, jest ono ciężkie w leczeniu i może prowadzić do ślepoty lub upośledzenia wzroku.

Przebywając na świeżym powietrzu, nie zapominaj o swoim ulubionym dodatku modowym. Promienie UV mogą spowodować poważne uszkodzenia oczu, a wiele z konsekwencji nie będzie widocznych, dopóki nie będziecie starsze. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne nie tylko podkreślą Waszą urodę, ale również ochronią wzrok. Aby uzyskać więcej wskazówek, jak dbać o oczy i zmniejszać ekspozycję na promieniowanie UV, porozmawiaj na ten temat ze swoim okulistą.

Poprzedni artykułJanusz Gajos obchodzi dziś 81 urodziny. Czego życzycie aktorowi?
Następny artykułNadmierna potliwość – skąd się bierze?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.