Oczyszczenie cery po całym dniu to pierwszy ważny krok w pielęgnacji skóry. Jaki olejek do demakijażu jest najlepszy? Kiedy go stosować? 

Jak działa olejek do demakijażu?

Wydaje się, że jeśli masz tłustą cerę, to pomysł nakładania na twarz jakichkolwiek produktów na bazie olejków nie ma większego sensu, ale to nie prawda. Ponieważ oleje rozpuszczają oleje, idealnie nadają się one do stosowania jako środek czyszczący. 

Olejek do demakijażu zwykle zawiera w sobie bazę olejową wraz z tradycyjnym składnikiem myjącym skórę zwanym środkiem powierzchniowo-czynnym, który pomaga usunąć brud, bez naruszania bariery skórnej. 

Olejki do demakijażu to jedne z najdelikatniejszych produktów, które zapewnią dokładne usunięcie wszelkich śladów makijażu – nawet tego wodoodpornego. Nie wymaga on silnego pocierania. Jest on przyjemny w użyciu i pozwala się zrelaksować. Jest to świetny sposób na zakończenie długiego, męczącego dnia.

Jak go stosować?

Aby usunąć makijaż, zaaplikuj olejek bezpośrednio na suchą skórę. Następnie spłucz kosmetyk letnią wodą i delikatnie wytrzyj twarz miękką, muślinową ściereczką.

Produkty, które polecamy:

1. KHIEL’S – Midnight Recovery Cleansing Oil

2. RESIBO – Demakijaż i oczyszczanie 

3. MIYA COSMETICS MYSUPERSKIN – olejek do demakijażu i oczyszczania twarzy, oczu i ust

Poprzedni artykułW jakiej kolejności nakładać kosmetyki do pielęgnacji?
Następny artykułW jakiej kolejności nakładać kosmetyki do makijażu?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.