Czy jest jakiś inny produkt, który pozostawia skórę aż tak jedwabiście gładką, jak olejek do twarzy? Szczerze wątpimy! Ale czy wiecie, że te produkty w zależności od swojego pochodzenia mają kompletnie inne właściwości? W tym artykule rozpisaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, jak dobrać odpowiedni olejek do Twojego typu skóry.

Olejek do twarzy – dlaczego warto go używać?

To mit, że nie można stosować produktów na bazie oleju do leczenia tłustej skóry. W rzeczywistości istnieją oleje, które rozpuszczają inne oleje i mogą być one skuteczne w leczeniu tłustej skóry. Grunt, to wybierać je świadomie. 

Olejki posiadają także właściwości nawilżające, dzięki czemu są odpowiednie również dla skóry suchej i wrażliwej. 

Pamiętaj jednak nie wszystkie oleje są takie same. Wybierając produkt najlepiej dopasowany do rodzaju skóry i potrzeb, należy pamiętać o różnicy między olejkami eterycznym, a bazowymi.

Olejki eteryczne to wysoko skoncentrowane ekstrakty roślinne, destylowane z liści i kwiatów (np. geranium lub jaśminu). Z kolei oleje bazowe, takie jak jojoba lub ze słodkich migdałów, są ekstrahowane z nasion, orzechów lub owoców. Stanowią one zazwyczaj większość formuł olejków do twarzy. 

W większości przypadków, olejków eterycznych nie należy nakładać bezpośrednio na skórę. Zazwyczaj rozcieńcza się je właśnie z olejem bazowym.

Olejek do twarzy – jak go aplikować?

Oleje świetnie nadają się do nocnych zabiegów. Podczas snu skóra intensywnie regeneruje się, dzięki czemu wchłania ona niezbędne składniki odżywcze.

Jeśli masz ultra suchą skórę lub chcesz wzmocnić działanie kremu, spróbuj nałożyć pod nim olej. Kremy mają właściwości okluzyjne, co oznacza, że ​​tworzą ochronną barierę na skórze. „Zamykają” więc składniki odżywcze zawarte w oleju.

Olejek do twarzy – jak dobrać odpowiedni do różnych typów skóry?

Skóra wrażliwa

W przypadku cery delikatnej i skłonnej do podrażnień, szukaj produktów wykluczających olejki eteryczne. Chociaż są one naturalne, mogą być dość drażniące dla skóry, co tylko pogorszy jej sytuację. Olejek do twarzy odpowiedni dla Ciebie to ten wykonany z: geranium, róży, czy neroli.

Skóra mieszana

W przypadku tego typu cery, zaopatrz się w olej, który działa jednocześnie – przeciwzapalnie (aby pomóc w leczeniu problematycznych miejsc) i nawilżający. Sięgaj po: olejek jojoba, z pachnotki, z pestek malin.

Skóra tłusta

Tłusta, skłonna do trądziku cera korzysta z lekkich, kojących i antyseptycznych produktów. Szukaj składników, takich jak olejek z drzewa herbacianego, olej kokosowy i olejek lawendowy.

Skóra odwodniona

Cera sucha korzysta z bogatych, odżywczych olejków. Pomagają one pokryć jej powierzchnię, by pomóc w utrzymaniu odpowiedniego stopnia nawilżenia. Wybieraj produkty takie jak: olej z awokado, oliwa z oliwek i olej kakaowy.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.