Jojoba jest ulubieńcem stylistów ze względu na jego zdolność do wzmacniania i ochrony wilgoci. Ale to nie wszystkie jego właściwości. Olejek jojoba dla włosów – czy warto mieć go w swojej łazience?

Nałożenie tego oleju na włosy sprawia, że ​​wyglądają one na bardziej błyszczące. Korzyści ze stosowania olejku jojoba są ogromne, zwłaszcza jeśli mają one skłonność do przesuszania się.

Ponadto, jeśli cierpisz na podrażnioną skórę głowy, olejek może pomóc złagodzić suchą i swędzącą cerę, a przy tym nie zatyka on porów. Oznacza to, że będziesz w stanie w naturalny sposób utrwalić nawilżenie pasm i skóry głowy, nie martwiąc się, czy produkt przetłuści Twoją fryzurę.

Olejek jojoba dla włosów – dla kogo jest odpowiedni?

Przede wszystkim – nawet jeśli olejek jojoba jest przyjazny dla skóry i wspomaga nawilżenie, może nie być idealny dla Twojego rodzaju włosów. Cienkie, proste pasma, o niskiej porowatości mogą nie współgrać z żadnym olejem, nawet jojoba.

Mając to na uwadze, olejek jojoba przydaje się świetnie w przypadku włosów kręconych, które zwykle mają w sobie mniej naturalnego sebum.

Jak go stosować?

Po oczyszczeniu, odżywieniu, nawilżeniu i ułożeniu fryzury niewielką ilość olejku należy nałożyć na ogrzane dłonie i zaaplikować bezpośrednio na włosy. Pomoże to zmniejszyć puszenie się i sprawi, że włosy będą bardziej miękkie.

Olejek jojoba dla włosów – jak często można go stosować?

Olejek jojoba sam w sobie nie jest środkiem nawilżającym. Uszczelnia on za to wilgoć. Produkt zostaje na włosach do kolejnego ich mycia.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.