Już teraz jest o nim głośno, a będzie jeszcze głośniej! Olejek z drzewa herbacianego – jakie są jego właściwości? Jak działa na trądzik? Jakie daje efekty? 

Czy olejek z drzewa herbacianego faktycznie działa? 

Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z australijskiego drzewa Melaleuca Alternifolia. Był on tradycyjnie stosowany w leczeniu ran i innych dolegliwości skórnych.

Z tego powodu często ten właśnie olej występuje w kosmetykach dostępnych bez recepty i różnych produktach kosmetycznych, które wspomagają leczenie blizn. Chociaż olejek z drzewa herbacianego został uznany za lekarstwo na aktywne wypryski, nie jest jasne, czy faktycznie może skutecznie leczyć blizny potrądzikowe.

Co mówią o nim badania?

Powszechnie przyjmuje się, że olejek ten ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Pomaga on w zapobieganiu zmianom trądzikowym, a także zmniejsza obrzęki związane z problemami skórnymi. 

Reasumując – stosowanie olejku z drzewa herbacianego pomaga w radzeniu sobie z wypryskami, zmniejsza ich nasilenie i ryzyko powstania po nich blizn.

Olejek z drzewa herbacianego – jak go używać? 

Przede wszystkim wykonaj test alergiczny. Nałóż niewielką ilość olejku na wewnętrzną stronę łokcia. Odczekaj 24 godziny. Jeśli po upływie wskazanego czasu nie wystąpią żadne podrażnienia, ani dyskomfort, prawdopodobnie można bezpiecznie zastosować produkt w innych miejscach na ciele.

Formy czystych olejków eterycznych należy przed użyciem rozcieńczyć olejem nośnikowym. 

Stosuj olej dwa razy dziennie na miejsce dotknięte trądzikiem. Efekty dostrzeżesz po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Rekomendacja Redakcji: w codziennej pielęgnacji na popularności zyskują soniczne myjki do twarzy >zobacz przykłady<

Szczoteczka soniczna BEAUTIFLY B-PURE
Szczoteczka soniczna BEAUTIFLY B-PURE

 

Poprzedni artykułMąż miał kochankę. Żona dowiedziała się o wszystkim z fb córki. Najgorsza była informacja kim jest druga kobieta
Następny artykułPitbull zerwał się ze smyczy i wskoczył w krzaki. Z oddali dobiegał płacz małego dziecka
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.