Olejowanie włosów od kilku lat cieszy się dużą popularnością u kobiet. Nie ma co się dziwić – to technika, która pozytywnie wpływa na kondycję naszych pukli. Włosy dzięki olejowaniu, stają się dużo bardziej lśniące, sprężyste i gładkie. Wiemy jednak, że powszechnie używany przez Was olej, to olej kokosowy. Nie jest to najlepszy wybór dla większości Polek, które mają delikatne włosy słowiańskie, najczęściej średnioporowate. Zastanawiacie się, jaki olej będzie najlepszy dla Was i jak go aplikować? Napisaliśmy o tym krótki poradnik!

Olejowanie włosów – jaki olej wybrać?

Rozpisaliśmy dla Was poradnik, jak właściwie dopasować olej do typu swoich włosów. Każdy z wymienionych produktów jest łatwo dostępny w sklepach. Pamiętajcie, by zawsze sięgać po te, które są nierafinowane. Spróbujcie łączyć ze sobą różne rodzaje olejów lub kupować ich gotowe mieszanki. 

Włosy niskoporowate (gładkie, niepodatne na stylizację)

Nie wiecie, jaki olej wybrać do włosów niskoporowatych? Najlepsze do tego rodzaju  będą: olej kokosowy, babassu, masło kakaoe oraz shea.

Włosy średnioporowate (nieznacznie rozchylona łuska, włosy normalne)

Jeżeli masz włosy średnioporowate, koniecznie zaopatrz swoją kosmetyczkę w następujące oleje: arganowy, rycynowy, oliwę z oliwek.

Włosy wysokoporowate (zniszczone, suche, puszące się, silnie podatne na stylizację)

Na włosy wysokoporowate dobrze zadziałają oleje: kukurydziany, z wiesiołka, nasion chia, czarnuszki.

Olejowanie włosów – jakie sposoby dają najlepsze efekty?

Wyróżniamy dwie metody olejowania. Pamiętaj, że nasze delikatne włosy słowiańskie nie potrzebują dużej ilości produktu. Jedna łyżka stołowa oleju będzie wystarczająca.

Metoda olejowania włosów na mokro

Na umyte szamponem oczyszczającym lub przeciwłupieżowym włosy nałóż wybrany przez siebie olej. Staraj się wmasować go od połowy ich długości. Nałóż na głowę czepek do włosów (doskonały będzie również kąpielowy lub folia) i zostaw minimum na 30 minut. Jeżeli kosmyki są mocno zniszczone, można wykonać ten zabieg na całą noc. Ostatnim etapem będzie dokładne umycie włosów szamponem i nałożenie na niej pielęgnacyjnej odżywki. 

Metoda olejowania na sucho

Metoda olejowania na sucho nie wymaga tak wiele czasu, jak jej wersja na mokro, jednak musisz pamiętać, że na włosach nie mogą znajdować się resztki kosmetyków do stylizacji, ani pozostałości pielęgnacji z silikonem. Nałóż olej bezpośrednio na włosy i zostaw go na nich minimum przez 2 godziny. 

Przed nałożeniem oleju możesz również zastosować podkład np. wodę z miodem lub syropem klonowym. 

Poprzedni artykułZaskórniki – czym są, jak powstają, jak się ich pozbyć?
Następny artykułHydrolat – jak wybrać najlepszy 
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.