Olga Lipińska: dzieci nie znajdowały się w obrębie marzeń znanej satyryczki. Gwiazda nigdy nie ukrywała, że nad macierzyństwo przekładała inne dziedziny życia. Wiedziałam, że dziecko odciągnie mnie od pracy, wyznała w wywiadzie dla magazynu Świat&Ludzie. Artystka zabrała głos na temat bezdzietności i zdradziła, czy mąż podzielał jej poglądy w kwestii powiększania rodziny. Nigdy nie była aż tak szczera.

Jest znana nie tylko dzięki swojej pracy zawodowej, lecz także zaangażowaniu społecznemu. Zrobiło się o niej głośno między innymi z powodu jej walki o liberalizację prawa do aborcji. Nic dziwnego, że zdecydowała się stanąć w obronie kobiet. W końcu sama najlepiej zdaje sobie sprawę, jak istotne jest prawo do samodzielnego decydowania o macierzyństwie. Olga Lipińska: dzieci nigdy nie pojawiły się w jej życiu. Artystka nie została matką i miała ku temu istotny powód. Jaki? Satyryczka nie owijała w bawełnę, zdradzając przyczyny własnej bezdzietności. 

Olga Lipińska: dzieci nie były dla niej istotne?

Olga Lipińska jest jedną z najbardziej znanych polskich satyryczek, a cykl Kabaret Olgi Lipińskiej przeszedł do historii telewizji. Gwiazda wkładała w pracę mnóstwo serca, a jej wysiłki były doceniane zarówno przez widzów, jak i przełożonych.

Dziś ma już osiemdziesiąt lat, jednak w przeciwieństwie do większości swoich rówieśniczek, nie spędza emerytury na opiekowaniu się wnukami. Po prostu nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Olga Lipińska: dzieci jej nie interesowały. Gwiazda TVP zdecydowała, że woli pozostać bezdzietna. Zdawała sobie sprawę, że nie sprawdziłaby się w roli matki, a sprowadzając potomstwo na świat, skrzywdziłaby i pociechy, i siebie. Jako świadoma i odpowiedzialna osoba zdecydowała, że z mężem nie będą powiększać rodziny. 

— Wiedziałam, że dziecko odciągnie mnie od pracy. Wszystko, co robiłam, starałam wykonywać się jak najlepiej, ale wiem, że dziecka nie wychowałabym najlepiej. Nie chciałam też, aby ktoś obcy mi je wychowywał — wyznała w rozmowie z tygodnikiem Świat&Ludzie. 

Na szczęście Andrzej Wiktor Piotrowski, mąż Olgi Lipińskiej, zgadzał się z nią w tej kwestii. Małżonkowie postanowili, że nie będą decydować się na dzieci i poświęcą pracy zawodowej oraz rozwijaniu pasji. 

Co robi Olga Lipińska?

Olga Lipińska: dzieci nie przyniosłyby jej spełnienia, dlatego gwiazda mogła w pełni poświęcić się ukochanej pracy. Jak podaje magazyn Retro, obecnie artystka pozostaje na emeryturze, jednak nie jest specjalnie zadowolona z takiego obrotu sprawy. 

Jak czytamy w magazynie Retro, Olga Lipińska żałuje, że już nie pracuje w Telewizji Polskiej. Satyryczka przyznała w jednym z wywiadów, że tęskni za pracą w telewizji, nawet jej ciemnymi stronami: stresem, problemami technicznymi czy nieporozumieniami z aktorami. Przyznaje półżartem, że jest uzależniona od pracy

Olga Lipińska jest osobą bezdzietną z wyboru, otwarcie mówiącą o tym, że nie czuje powołania do macierzyństwa. Dzięki temu pomaga innym kobietom, które także nie pragną mieć dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA OLGI LIPIŃSKIEJ:

olga lipińska: dzieci
fot. screen z youtube.com TVP Info

Olga Lipińska: dzieci nigdy nie pojawiły się w życiu gwiazdy. 

olga lipińska: dzieci
fot. screen z youtube.com Onet News

Znana satyryczka wyznała, że jest osobą bezdzietną z wyboru. 

olga lipińska: dzieci
fot. pl.wikipedia.org

Olga Lipińska: dzieci nie mogłyby przynieść artystce poczucia spełnienia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brat Jana Klimenta jest sparaliżowany. Kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi
  2. Jak często robić peeling, aby był skuteczny? Najlepsze i najskuteczniejsze sposoby
  3. Ivona Pavlović w szczerym wyznaniu: „Nigdy nie czułam ciągot macierzyńskich”
  4. Doda – INSTAGRAM, WIEK, WZROST
  5. Filmy Netflix, które robią ogromne wrażenie. TOP 20 najlepszych produkcji

źródła: Świat&Ludzie, Retro

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.