Olivia Colman: Faworyta zgarnia właśnie najlepsze recenzje. Aktorka wcieliła się w rolę Królowej Annie, a historyczna produkcja to film, za który została nominowana do Oscara. Zagraniczne media spekulują, że to właśnie ona wygra, zwłaszcza że ma już na swoim koncie dwa Złote Globy.

Film okazał się istnym bestsellerem. Zgarnął najlepsze recenzje od krytyków filmowych i zyskał aż 66 nominacji do nagród, w tym 10 do Oscara. Olivia Colman: Faworyta otworzyła jej możliwość do zdobycia najbardziej prestiżowego wyróżnienia. Z kim powalczy aktorka? Czy ma szansę wygrać? 

Olivia Colman: Faworyta

Olivia Colman pierwszy raz w swojej karierze ma szansę wygrać Oscara. W tym roku obok aktorki o nagrodę za najlepszą aktorkę pierwszopolanową powalczą Lady Gaga (Narodziny Gwiazdy), Melissa McCarthy (Can You Ever Forgive Me), Yalitza Aparicio (Roma) i Glenn Close (Żona). Trzeba przyznać, że konkurencja jest naprawdę na najwyższym poziomie. Zagraniczne media spekulują, że największą rywalką Olivii pozostaje Lady Gaga i to właśnie któraś z nich, dostanie nagrodę. Warto zauważyć, że poważną konkurencją dla wszystkich nominowanych kobiet wydaje się Glenn Close, która w swojej aktorskiej karierze była nominowana do Oscara aż 7 razy. Niestety nie udało jej się jeszcze zdobyć głównej nagrody. 

DailyMail przytoczył cytat gwiazdy, z którego wynika, że aktorka zawsze marzyła o posiadaniu Oscara, ale teraz stara się zachować spokój i nie chce się ekscytować, bo wie, że jest na równi z innymi nominowanymi aktorkami. Dodała, że jest matką i żoną, dlatego chce pozostać przy zdrowych zmysłach. 

Kim jest Olivia Colman?

Aktorka urodziła się 30 stycznia 1974 w Wielkiej Brytanii. Na ekranach zadebiutowała już 20 lat temu. Początkowo grała głównie w serialach, jednak w jej karierze pojawiały się momenty, kiedy mogła wcielić się w filmowe role. Pierwsze poważne nagrody między innymi British Independent Film Award, zaczęła dostawać w 2011 roku, a za rok powtórzyła swój sukces. Później było już z górki, Olivia Colman zaczęła dostawać coraz więcej propozycji. Zagrała między innymi w brytyjskiej komedii Demon salsy, czy thrillerze Lobsterktóry obszedł się dużym echem i zdobył aż 21 nominacji. Nie przebił on jednak filmu Faworyta, który łącznie był nominowany do nagrody aż 66 razy! Aktorka w życiu prywatnym spełnia się jako żona i matka trójki dzieci. Jej mężem jest reżyser filmowy Ed Sinclair. 

Skąd możemy kojarzyć Olivie Colman?

Olivia Colman: Faworyta
Fot. screen ze zwiastunu Cuban Fury 

W 2014 roku Olivia Colman zagrała w filmie Demon salsy.

Olivia Colman: Faworyta
Fot. screen z youtube.com @thedays 

Zdobyła 2 Złote Globy, jeden właśnie w kategorii Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za film Faworyta.