Ona tańczy dla mnie: Netflix w jednej ze swoich amerykańskich produkcji wykorzystał znany przebój disco-polo. Podobno polska muzyka jest mało popularna poza granicami kraju, a tu proszę! Wielkie zaskoczenie! W którym serialu możemy usłyszeć polski utwór? Dlaczego amerykański gigant zdecydował się na użycie polskiego hitu disco-polo w swojej produkcji? Sprawdźcie!

Gdy tylko zza oceanu pojawia się jakakolwiek wzmianka o polskim sukcesie, z miejsca jesteśmy dumni. Cieszymy się, kiedy zagraniczne produkcje inspirują się polską kulturą lub przedstawiają widzom bohatera o polskim nazwisku. Amerykańscy twórcy poszli jednak o krok dalej… Ona tańczy dla mnie: Netflix wykorzystał polski utwór disco-polo w jednej ze swoich produkcji. Teraz cały świat ma szansę usłyszeć ten przebój. Czy zyska popularność? 

Polski utwór ma szansę na sukces?

Twórcy serialu Przyjaciele z uniwerku wykorzystali rodzimy utwór disco-polo. Polski akcent możemy zauważyć w trzecim odcinku drugiego sezonu. Trójka przyjaciół wybiera się do klubu Polish Dance. To miejsce wzbudza wśród nich niemałe poruszenie. Klub przypomina lokal rodem z lat osiemdziesiątych: zadymione przestrzenie, w których wódka leje się strumieniami. Powielanie stereotypowego wizerunku Polaków jako alkoholików, którzy bawią się przy prymitywnej muzyce nie jest może najlepszą promocją naszego kraju, ale po cichu liczymy na to, że nie tylko utwory zespołu Weekend będą wykorzystywane w amerykańskich produkcjach. 

Bohaterowie są początkowo mocno zdezorientowani, co możemy zauważyć po ich minach, jednak po kilku chwilach dołączają do imprezy. Wygląda na to, że przy polskich rytmach bawią się wspaniale! Prosta, wpadająca w ucho melodia porywa do tańca Sama, Nicka i Marianne.

Ona tańczy dla mnie: Netflix wykorzystał polski utwór w swojej produkcji

Twórcy wykorzystali repertuar zespołu Weekend. Kilka lat temu ten utwór w niektórych kręgach bił rekordy popularności. Niezależnie od tego, czy jesteśmy wielbicielami, czy przeciwnikami tego gatunku muzyki, musimy przyznać, że takiego wyróżnienia się nie spodziewaliśmy. Nie był to jedyny utwór z repertuaru polskiego zespołu wykorzystany w produkcji. W serialu mogliśmy usłyszeć również piosenkę Dałem ci kwiaty.

Chociaż w tym odcinku Polacy nie są przedstawieni do końca w dobrym świetle, to mimo wszystko cieszymy się, że polskie utwory można usłyszeć także za oceanem! Mamy nadzieję, że coraz więcej rodzimych przebojów będzie pojawiało się w zagranicznych produkcjach. 

Piosenki wykorzystane  w serialach często zyskują na popularności. Czy tak będzie również w przypadku Przyjaciół z uniwerku? Serial nie zyskał takiej sławy jak najbardziej popularne produkcje Netflixa jak Narcos, Riverdale czy Dark, więc nie mamy co do tego pewności. 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z SERIALU:

ona tańczy dla mnie: netflix
kadr z serialu ”Przyjaciele z uniwerku”

Widzieliście ten odcinek Przyjaciół z uniwerku?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDlaczego nie można oddawać krwi podczas okresu? Odpowiadamy!
Następny artykułIlona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”