Jakie plany ma rząd? Jak nieoficjalnie informuje Onet.pl: Większość dotychczasowych obostrzeń zostanie utrzymana. Wyjątkiem mogą być tylko przedszkola i żłobki.

Portal dowiedział się, że najprawdopodobniej większość obostrzeń zostanie z nami aż do weekendu majowego. Jak wynika ze słów ministra edukacji, na zmiany już od poniedziałku mogą liczyć rodzice najmłodszych dzieci.

Nieoficjalnie: obostrzenia przedłużone o dwa tygodnie

Jak podaje Onet, zawiedzeni mogą być wszyscy, którzy liczyli na otwarcie hoteli czy restauracji na weekend majowy. Podobnie inne usługi zamknięte przed Wielkanocą, najprawdopodobniej nie zostaną otwarte.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jedynym wyjątkiem mogą być żłobki i przedszkola. Minister edukacji w rozmowie z RMF FM mówil, że jest szansa na ich otwarcie już od poniedziałku.

Jeśli tendencja spadkowa się utrwali, od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli. Potem wracać do nauki stacjonarnej mają kolejne roczniki uczniów – mówił Przemysław Czarnek na antenie RMF FM.

Czy plany ministra wejdą w życie? Wszystko zależy od premiera i jego doradców. 

Przypomnijmy, że dziś Ministerstwo Zdrowia informowało o 13 227 nowych przypadków koronawirusa.

Więcej za chwilę.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułNie żyje Jerzy Zacharko
Następny artykułŻona Kamila Stocha ma poważne problemy zdrowotne. Przeszła trzy operacje
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.