ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) zdradziła, że oprócz koronawirusa, miliony ludzi na świecie dotknie kryzys żywnościowy najgorszy od 50 lat. António Guterres, sekretarz generalny organizacji, cytowany przez The Guardian, informuje, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, może dojść do katastrofy.

Sekretarz generalny ONZ swoimi słowami dołożył oliwy do ognia. Rok 2020 opiewa w same kryzysy, z którymi zmaga się wiele ludzi. Nie dość, że kraje walczą z epidemią, która być może wróci na jesieni, to jeszcze teraz czeka nas kryzys żywnościowy. 

ONZ ostrzega przez kolejnym kryzysem

Sekretarz generalny ONZ António Guterres cytowany przez The Guardian, mówił, że obecnie pilnie potrzebna jest lepsza ochrona socjalna osób wykluczonych ekonomicznie, ponieważ nadchodząca recesja po pandemii koronawirusa może sprawić, że podstawowe produkty spożywcze znajdą się poza ich zasięgiem.

Jak podaje portal buisnessinsider.com.pl, około 50 milionów ludzi może w tym roku popaść skrajne ubóstwo z powodu pandemii. To jednak nie koniec złych wieści. Złe odżywianie w dzieciństwie może przynieść nieodwracalne skutki, które będą rzutować na całe dorosłe życie człowieka. 

  1. Niewyobrażalna tragedia na torach. Nie żyje młody sportowiec, miał przed sobą całe życie
  2. Owoce poziomek są cenne. Ale nieznana niemal nikomu tajemnica ich liści jest piorunująca
  3. Dramatyczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy. Doszło do ataku, mamy nagranie

Kryzys żywnościowy

Jeśli wskaźniki ubóstwa skoczą w górę, kryzys żywnościowy może dotknąć kolejne miliony ludzi. ONZ ostrzega, że nawet w tych krajach, które są bogate w żywność, widać ryzyko zakłócenia łańcucha dostaw żywności. 

-Jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania, stanie się jasne to, że nastąpi globalny kryzys żywnościowy, który może mieć długoterminowy wpływ na setki milionów dzieci i dorosłych – podkreślił Gutteres.

Niestety, ale epidemia to nie najgorsze, co nas czeka. Zmiany klimatyczne, które są zauważalne już od lat, mogą wywołać prawdziwą katastrofę. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

onz
Fot. pixabay.com/iamharsha_

ONZ poinformowało, że może dopaść nas kryzys żywnościowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda grzmiał o „komuchach” i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko
  3. TVP wie jak obejść obostrzenia. Stacja planuje kolejny ogromny koncert
  4. Znaki zodiaku mężczyzn spod ciemnej gwiazdy. Nigdy im nie ufaj
  5. Andrzej Duda porównany do nazistów? Ostre słowa Michała Piróga, „Widzi Pan podobieństwo?”
  6. Porażające sceny na procesji z okazji Bożego Ciała. Ręce opadają

źródło: buisnessinsider.com.pl

 

Poprzedni artykułKto miał klaser na znaczki pocztowe? Niektóre okazy były wyjątkowe
Następny artykułDramatyczna śmierć 2,5-letniego dziecka. Chłopiec spadł na beton, kiedy jego rodzice upajali się wysokoprocentowym trunkiem
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.