Opiekunka pracująca od lat w tym zawodzie znęcała się psychicznie i fizycznie nad podopieczną. 71-letnia, chorująca na Alzheimera kobieta była zupełnie bezbronna. Rodzina pokrzywdzonej staruszki odkryła szokującą prawdę!

Zdrowie człowieka jest bardzo ulotne, a choroba Alzheimera może dopaść każdego! Pojawia się ona najczęściej u starszych ludzi, czyniąc ich jeszcze bardziej bezbronnymi. Rodziny, które nie są w stanie osobiście zapewnić chorym właściwej opieki, szukają dla nich pomocy w ośrodkach, lub zatrudniając opiekunki. Opiekunka jako zatrudniona profesjonalistka powinna dbać o zdrowie i jak najlepsze samopoczucie pacjenta. To, co zrobiła ta kobieta przekracza wszelkie granice!

Opiekunka znęcała się nad staruszką

71-letnia pani Apolonia z Jarocina wymagała opieki, ale zamiast niej otrzymała ból i cierpienie. Opiekunka zajmowała się nią przez kilka lat, jednak dopiero niedawno bliscy starszej kobiety nabrali pewnych podejrzeń. Zaobserwowali u staruszki siniaki na ciele, a także zmianę w jej zachowaniu. Podejrzenia padły na opiekunkę, która przecież miała ciągły kontakt z pacjentką.

Targnięty przeczuciami syn pani Apolonii postanowił zainstalować w domu sprzęt nagrywający, który pomógłby im dowiedzieć się prawdy. To, co odkryli było szokujące! Po odtworzeniu materiału, nagranego przez sprzęt pana Ireneusza, okazało się, że opiekunka znęca się nad kobietą. Chora 71-latka była bita, szarpana i poniżana przez kobietę, która miała się nią zajmować. Opiekunka wyzywała, ubliżała i krzyczała na niewinną staruszkę. Rodzina pani Apolonii nie mogła uwierzyć w to co usłyszała.

staruszka dłonie
pixabay.com, sabinevanerp

Tłumaczenia opiekunki są wstrząsające

34-letnia opiekunka, zamiast wypełniać swoje obowiązki, wykorzystała trudne położenie i chorobę starszej kobiety. Z powodu Alzheimera pani Apolonia nie miała możliwości poskarżenia się na niegodziwe zachowanie opiekunki. Dopiero interwencja rodziny pomogła jej uwolnić się od kata, jakim okazała się jej opiekunka. Sprawą zajęła się prokuratura.

Kobieta przyznała się do winy, a jej tłumaczenia są wręcz niewiarygodne! Usprawiedliwiła się jedynie tym, że po kilkunastoletnim wykonywaniu swojego zawodu po prostu przestała panować nad sobą. Zawodowe wypalenie nie zwalnia z obowiązku przestrzegania praw człowieka. Opieka nad starszym, schorowanym człowiekiem wymaga wiele cierpliwości, samokontroli, a przede wszystkim ciepła i empatii. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach dalej wykonywać swoich obowiązków, powinien zrezygnować z wykonywania konkretnego zawodu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

opiekunka
pixabay.com, congerdesign

Zachowanie opiekunki woła o pomstę do nieba.

mama
fot. unsplash.com Cristian Newman

Prokuratura zajęła się już tą sprawą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler z nowym biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Słowa Marty Kaczyńskiej zdenerwują jej stryja? Wypowiedziała się na temat tęczy
  3. Małgorzata Rozenek ostro o rządach Prawa i Sprawiedliwości. ”Boże, to jest niewiarygodne”
  4. Znana piosenkarka wylądowała w szpitalu. Wspiera ją jej nowy partner
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie, przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu

Źródło: fakt.pl

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.