Opiekunki w przedszkolu i żłobku robiły skandaliczne rzeczy. Dzieci, które miały z nimi do czynienia musiały przeżyć prawdziwy horror. To, co działo się za zamkniętymi drzwiami prywatnego przedszkola i żłobka Zaczarowana Kraina Puchatka we Wrocławiu całe szczęście wyszło na jaw. Pomimo tego równie szokujący okazał się sądowy wyrok. 
 
Opiekunki w żłobku to siostry – czterdziestojednoletnia Sylwia Ł. i trzydziestosiedmioletnia Magdalena Ł. Kobiety zgotowały dzieciom prawdziwy horror – straszyły je i wiązały. Doszło nawet do tego, że dzieci były zmuszane do jedzenia wymiocin. 
 
 
Opiekunki jak z horroru 
 
W prywatnym przedszkolu i żłobku dochodziło do dantejskich scen. Bestialskie siostry – Sylwia Ł. oraz Magdalena Ł. dręczyły dzieci przebywające w placówce. Kneblowały je i zmuszały do jedzenia. Dręczycielki zostawiały dzieci na pastwę losu, kładąc je na gołe deski łóżeczka lub przywiązując do krzeseł.
 
 
To, co się działo za zamkniętymi drzwiami placówki, wyszło na jaw dzięki innej pracownicy, która wszystko uwieczniła na nagraniu. Następnie pokazała je ojcu jednego dziecka.
 
 
Wyrok sądowy

Przedszkole zostało wówczas zamknięte – miało to miejsce w październiku 2012 r. Sąd pierwszej instancji uznał opiekunki za winne. Te jednak dostały łagodną karę – 10 lat zakazu sprawowania opieki nad dziećmi oraz 2 lata więzienia i 5 lat w zawieszeniu. Ostatnio sąd podtrzymał wyrok.

Kara na pewno nie jest rażąco niewspółmierna do czynu. Oskarżone dotychczas nie były karane. Sąd uznał, że brakuje podstaw do bezwzględnego pozbawienia wolności – stwierdził sędzia Marek Poteralski, jak przekazuje fakt.pl

Wyrok jest oburzający, w stosunku do tego, co przeżyły dzieci i ich rodzice. Miejsce, które miało być bezpieczną ostoją, okazało się miejscem tortur. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:
 
opiekunki
fot. pexels.com/Anna Shvets

Miejsce zabaw okazało się miejscem prawdziwego dramatu. 

ZOBACZ TEŻ:
 
źródło: fakt.pl
 
 
Poprzedni artykułMandaryna w dramatycznej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, ”nie wiem co będzie”
Następny artykułKot wygląda na bardzo mądrego. Jak myślicie, jak się nazywa?
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.