Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Opole 2022: Córki zmarłego Witolda Paszta uczciły jego pamięć
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.06.2022 10:01

Opole 2022: Córki zmarłego Witolda Paszta uczciły jego pamięć

Opole 2022, Witold Paszt
Kadr z: „59. KFPP w Opolu”, TVP; Pasztka, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Opole 2022 zaczęło się od wielkich wzruszeń na scenie. Witold Paszt, który zmarł w lutym tego roku, został uczczony przez jego córki i występujących na scenie artystów. Widzowie mogli usłyszeć największe przeboje zespołu Vox.

59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej rozpoczął się koncertem „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje”. To na nim uczczono spuściznę lidera grupy Vox.

Opole 2022: Witold Paszt uczczony przez Sławomira

Koncert otwierający tegoroczny festiwal w Opolu miał przypomnieć widzom największe sławy polskiej muzyki i ich niezapomniane hity. Śmierć Paszta była bardzo bolesna zarówno dla fanów jego zespołu, jak i wielbicieli programu „The Voice Senior”.

Zmarły 18 lutego bieżącego roku artysta pozostawił po sobie jednak wielką spuściznę. Dzięki temu znów mogliśmy usłyszeć na scenie jego największe przeboje. Zaśpiewał je Sławomir wraz z członkami zespołu Vox. Na telebimach wyświetlały się w tym czasie archiwalne fotografie muzyka.

Po występie Sławomira na scenę weszły córki Paszta, które te miał z ukochaną, zmarłą już żoną Martą – Aleksandra i Natalia. Kobiety nie ukrywały wzruszenia, niemal z trudem udało im się wygłosić przemówienie.

Ta nagroda to piękne zwieńczenie historii zespołu Vox, którego był założycielem. Na szczęście zostaje z nami muzyka i piosenki. Bardzo dziękujemy Telewizji Polskiej za ten hołd dla taty – powiedziały.

Dziękujemy i będziemy pielęgnować pamięć o nim, ale jesteśmy przekonane, że to on nie da państwu o sobie zapomnieć. Życzymy wam wspaniałego wieczoru – usłyszeliśmy na koniec.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiemy, dlaczego Krzysztof Cugowski odchodzi
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony