Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka pełen był niezwykle wzruszających momentów. Jednak uwagę wielu osób przykuł szczególnie jeden element uroczystości. Chodzi mianowicie o oprawę muzyczną.

Ciężko sobie wyobrazić pogrzeb tak wspaniałego muzyka, jak Krzysztof Krawczyk bez odpowiedniej oprawy muzycznej. W końcu duża część jego życia była związana właśnie z muzyką.

Jednak nie każdy muzyk byłby zdolny do tego, aby udźwignąć presję występu na tak ważnej uroczystości. Mowa tu zarówno o wykonaniu pieśni w czasie liturgii, jak i dalszej części pogrzebu artysty. Na szczęście w tym wypadku można śmiało stwierdzić, że muzycy spisali się na medal.

Żałobnicy byli poruszeni muzyką na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Za oprawę muzyczną podczas pogrzebu odpowiedzialny był zespół Siewcy Lednicy. Sama liturgia zakończyła się ich wykonaniem „Barki”, jednak późnej można było również usłyszeć inne utwory. Również te z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Nie umknęło to uwadze widzów, którzy z domowego zacisza śledzili całą ceremonię. W internecie pojawiła się masa komentarzy, w których internauci niezwykle pochlebnie wypowiadali się o artystach odpowiadających za oprawę muzyczną uroczystości.

 – Uwielbiam Siewców Lednicy i strasznie się cieszę, że to oni śpiewali na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. Uważam, że nikt nie zrobiłby tego z taką dostojnością i z takimi emocjami. Cudowni ludzie, którzy wiedzą, że muzyka i śpiew potrafią przekazać emocje – pisze jeden z internautów.

 – Pięknie brzmi „chciałem być” na skrzypcach… Wzruszyłam się, bardzo – czytamy.

Na twarzach żałobników również było widać wzruszenie, kiedy z głośników rozbrzmiewała poruszająca muzyka, która w końcu dla Krzysztofa Krawczyka była niezwykle ważna w życiu.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułNie żyje 38-letnia gwiazda brytyjskiego Big Brothera
Następny artykułPolicja przerwała wesele w Malanowie