Za kilka tygodni mija termin rozliczenia podatku. Okazuje się, że za punktualne rozliczenie można liczyć na dodatkowe ulgi. Jakie pieniądze wchodzą w grę i co trzeba zrobić? Znamy szczegóły. 

Kończy się termin na rozliczenie podatku. Pracodawcy musieli dostarczyć swoim pracownikom formularze PIT-11 do początku marca. Nie warto czekać z rozliczeniem. Mało tego, jeśli się pośpieszymy, możemy liczyć na dodatkowe pieniądze. 

Pieniądze za PIT? 

Na początku marca wszyscy pracownicy powinni dostać swoje formularze PIT-11. Teraz nadszedł czas na rozliczenie z urzędem za pośrednictwem PIT-37. 

Wiele osób odkłada rozliczenie na możliwie najpóźniejszą datę, ale jak dobrze wiemy, takie podejście może finalnie spowodować kilka utrudnień. Przede wszystkim trzeba liczyć się z kolejkami lub zawieszeniem systemu rozliczenia online, gdy serwer jest przeciążony. 

Przypomnijmy, że PIT-37 należy rozliczyć do 30 kwietnia 2021 roku. 

Rozliczenie PIT daje możliwość otrzymania ulg, które mogą okazać się niemałym wsparcie finansowym. Co należy zrobić? 

Ulga na internet

Ulga na internet daje możliwość odzyskania pieniędzy z podatków. Jak się okazuje, przysługuje ona każdemu podatnikowi. 

Co należy zrobić? Warunek jest jeden. Należy w danym roku podatkowym ponieść wydatki z tytułu użytkowania sieci internet. Wliczają się w to nie tylko koszty za internet stacjonarny, ale również komórkowy i ten, z którego korzystamy w miejscach publicznych, jak np. w kawiarenkach internetowych

Ulga za internet przysługuje jeśli: w roku podatkowym poniosło się wydatki z tytułu użytkowania sieci internet, złoży się dokumenty potwierdzające poniesienie tych wydatków, nigdy wcześniej nie korzystało się z tej ulgi albo po raz pierwszy uwzględniło się ją w zeznaniu za 2020 rok. 

Ulga może wynieść nawet 760 zł. Dla małżeństw nawet 1520 zł. Ulgę można uwzględnić w formularzach: PIT-28, PIT-36 lub PIT-37. 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Finansowyopiekun.se.pl

Poprzedni artykułNie żyje Walenty Jabłoński
Następny artykułNie żyje ukochane zwierzę uczestnika „Rolnicy. Podlasie”. Smutne okoliczności śmierci