Ostrzeżenie, które trafiło właśnie do sieci, przyprawia wszystkich o gęsią skórę. Z informacji, o których donosi interia.pl, wynika, że czeka nas prawdziwa masakra. Polacy muszą zachować szczególną ostrożność i bez większej potrzeby nie opuszczać swoich miejsc zamieszkania. Wszystko wydarzy się już dziś. 

Informacje, które trafiły do sieci, nie napawają optymizmem. Już w najbliższym czasie w naszym kraju zapanuje ciężka sytuacja. Służby wydały ostrzeżenie, w którym dokładnie wytłumaczono, co czeka Polaków w najbliższej przyszłości. Bez większej potrzeby lepiej nie wychodzić z domu.

Wydano pilne ostrzeżenie. Wszystko nadejdzie wkrótce

To nie będzie przyjemna niedziela. Jak informuje portal pogoda.interia.pl Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące silnych burz z gradem oraz silnych powiewów wiatru. Najbardziej zagrożone są rejony środkowej części Polski oraz południowe. W apelu IMGW można przeczytać, że najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia burz z opadami gradu będzie występować w okolicach Płocka, Ciechanowa, Łodzi, Warszawy, Kielc, Garwolina, Bełchatowa i Radomia.

Natomiast silny wiatr może nawiedzić tereny leżące na południe od Tarnowa i Rzeszowa. Ostrzeżenie dotyczy głównie okolic Jasła, Sanoku, Krosna oraz powiatu bieszczadzkiego. Mocnych podmuchów wiatru mogą spodziewać się także mieszkańcy powiatu tatrzańskiego oraz Beskidów. IMGW podał, że na Kasprowym Wierchu wiatr halny osiąga prędkość do 180 km/h. W wyniku wichur zakopiańscy strażacy byli zmuszeni do aż 43 interwencji między sobotą a niedzielą.

  1. „Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci
  2. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  3. Uczestnik wybuczany przez widownię „The Voice of Poland”. Powiedział prawdę o Edycie Górniak

Pogoda wywołuje zniszczenia

Straż Pożarna w Zakopanem miała ręce pełne roboty. Ich głównym zadaniem było usuwanie powalonych drzew ze ścieżek górskich, m.in. z drogi Z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka. W powiecie Żywieckim strażacy byli zmuszeni do podjęcia kilkunastu interwencji w celu usunięcia powalonych drzew. Jak informuje portal pogoda.interia.pl jedno z nich upadło na mieszkańca Międzybrodzia Żywieckiego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Strażacy musieli także interweniować na Opolszczyźnie, gdzie największe szkody zostały wyrządzone w powiatach opolskim i nyskim. Z doniesień portalu pogoda.interia.pl wynika, że odnotowano tam ponad sto interwencji strażaków w ciągu jednej doby. Nieciekawie również było na Śląsku, gdzie przez wiatr 1168 odbiorców pozostało bez energii elektrycznej.

Zalecamy szczególną ostrożność.

ZOBACZ WIDEO:

W Tatrach wiatr wieje w porywach do 180 km/h.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje
  3. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Widok jej grobu rozbija serce na milion kawałeczków, ciężko powstrzymać łzy
  4. Agnieszka Więdłocha zrobiła sobie dredy. Ciężko rozpoznać śliczną aktorkę
  5. Myślała, że jest w ciąży. Kiedy trafiła na salę chirurgiczną, lekarze zamarli. Nie wierzyli własnym oczom
  6. Połączenie jabłek i orzechów zapewnia mu przepyszny smak. Ciasto „wiewiórka” jest idealną propozycją na jesień

Źródło: pogoda.interia.pl

Poprzedni artykułLewandowska pokazała małą Klarę. Internauci patrzyli tylko na stopy dziewczynki, wybuchła wielka afera
Następny artykułKazał żonie na jego oczach zrobić okropną rzecz. „Sprowokowała mnie, teraz nie mogę zapomnieć, jak mu na moich oczach”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl