Ostrzeżenie dla wielu Polaków zostało już wydane. Wszystko potrwa do środy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla województw południowych i centralnych. Sytuacja jest wyjątkowo poważna i niebezpieczna. 

Ulewne deszcze dzisiaj na południu, wschodzie i centrum Polski. IMGW poinformowało, że spadnie nawet od 20 do 50 mm deszczu na metr kwadratowy ziemi. Eksperci ostrzegają, że będzie padać cały dzień dziś i jutro bez przerwy. Do środy włącznie obowiązują ostrzeżenia I i II stopnia dla województw południowych i centralnych.

Ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dla województw południowych i centralnych

IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia dla województw. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują województwa: mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, śląskie i małopolskie. Na południu Polski wiele rzek już przekroczyło poziom alarmowy, albo właśnie się do tego zbliża. Instytut nie wyklucza także podtopień. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województwa podlaskiego. IMGW nie wyklucza, że na południu Polski może zostać ogłoszony alert trzeciego stopnia w związku z szybkim podnoszeniem się poziomu wód. 

  1. Oficjalnie potwierdzono. W Polsce wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu
  2. Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłe
  3. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej

Temperatura i warunki biometyczne

Dziś będzie raczej chłodno, temperatura w częściach Polski z opadami osiągnie od 7 do 10 stopni Celsjusza. Cieplej będzie tylko podczas rozpogodzeń na wschodzie kraju i tam temperatura będzie wynosić od 10 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr, który będzie wiał z kierunku południowego, może dodatkowo wzmagać uczucie chłodu, będzie umiarkowany, miejscami porywisty do 50 km na godzinę.

Biomet na dzisiaj i jutro nie przedstawia się dobrze. Koło południa ciśnienie spadnie nawet do 1005 hPa, a na wschodzie i południowym wschodzie do 1016 hPa. Osoby wrażliwe na zmiany pogody, migrenowcy mogą odczuwać silne bóle głowy, zmęczenie i rozdrażnienie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  2. Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzję
  3. Przekroczono stan alarmowy. IMGW wydało pilny komunikat, Polacy muszą się przygotować
  4. Czy uważasz, że przejście na nauczanie zdalne byłoby dobrym pomysłem?
  5. Od dzisiaj zmiany w funkcjonowaniu urzędów do odwołania. Nagle podjęli decyzję, doniesienia z kilku polskich miast
  6. Krystyna dodaje do kotletów mielonych sekretny składnik, wychodzą pulchne i soczyste jak z najlepszej restauracji. Rodzina w końcu odkryła tajemnicę

Źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykuł36-letnia żona Karola Strasburgera przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę, ludzie nie chcą wierzyć
Następny artykułStało się. Zamknięcie szkół podstawowych, restauracji, klubów i barów u sąsiada Polski
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl