Ostrzeżenie, które zostało wydane, dotyczy bardzo pilnej sprawy. Ogłoszono specjalne komunikaty, w których zaalarmowano ogromną część Polaków. Wszystko zaczęło się już w niedzielę i ma się skończyć około godziny 15. Wiemy, w których województwach obowiązują alerty, w tych regionach lepiej nie wychodzić dzisiaj z domu i zachować szczególną ostrożność.

Mieszkańcy niektórych regionów w kraju muszą wziąć pod uwagę dzisiejsze ostrzeżenie. Chodzi o bezpieczeństwo ogromnej części Polaków, wszystko już się zaczęło.

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW)

IMGW w niedzielę wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o bardzo silnym wietrze dla części powiatów województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Synoptycy przewidują, że na Wybrzeżu może wystąpić silny zachodni i północno-zachodni wiatr, który w porywach będzie osiągał nawet do 80 km/h. Natomiast średnia prędkość wyniesie 54 km/h.

Na stronie internetowej Instytut wymienia, że chodzi o powiaty: kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, słupski, lęborski, wejherowski, pucki, gdański i nowodworski. Ostrzeżenia obowiązują dzisiaj w niedzielę, 18 października w godzinach 6-15. Przypominamy, że według definicji IMGW alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

  1. Magda Gessler otworzyła nową restaurację. Sprawdziliśmy cenę pomidorowej, kwota za zupę powala
  2. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  3. Dramat rodziny, sanepid nagle przerwał pogrzeb. Zaczęły dziać się niebywale smutne sceny

Wietrznie również we wtorek

Według meteorologów wietrzna pogoda może się pojawić również  w całej północnej części kraju. Oprócz wspomnianych już wcześniej dwóch województw silnego wiatru należy spodziewać się także w regionie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek przyniesie odrobinę wytchnienia od niebezpiecznych porywów wiatru, natomiast już we wtorek mogą one powrócić. Tym razem przewiduje się je na południu Polski, w województwach opolskim, dolnośląskim, śląskim i podkarpackim. Wiatr będzie osiągał tam nawet do 70 km/h.

Należy na bieżąco śledzić komunikaty IMGW i unikać spacerów w trakcie niebezpiecznych warunków meteorologicznych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

IMGW wydało alert pierwszego stopnia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Magda Gessler ma nową knajpkę, gdzie pomidorowa kosztuje 60 zł. Wiemy, czy restauracja jest przyjazna zwierzętom
  2. Test na koronawirusa dla wszystkich Polaków? Eksperci alarmują. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kryzys uderza m.in. w turystykę
  3. Olek nie żyje, miał tylko 14 lat. Udusił go rok starszy chłopak, byli zamknięci w jednym pokoju
  4. Jedna rzecz przeraża nawet ministra zdrowia. O wszystkim głośno powiedział
  5. Niespodziewane wiadomości o Bożym Narodzeniu w Polsce. Największe media w kraju podały informacje
  6. Na rzeczach znalezionych na śmietniku zarabia 10 tys. zł miesięcznie. Wiemy, jakie łupy można łatwo złowić

Źródła: twitter.com, imgw.pl, wiadomosci.radiozet.pl, tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułOliwia Bieniuk obchodzi dziś 18 urodziny. Córka Anny Przybylskiej zdradziła, jaka pamiątka została jej po mamie
Następny artykułPrzed pójściem spać wrzuć do toalety ząbek czosnku. Efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.