Bardzo ważna wiadomość została podana przez IMGW. Ostrzeżenie dotyczy lasów na terenie całego kraju – występuje wysokie zagrożenie pożarami. Jutro będzie jeszcze gorzej.

Większość Polski została objęta najwyższym stopniem zagrożenia. Wysoka temperatura może mieć poważne konsekwencje. Pamiętajmy, by zachować szczególną ostrożność i zachowywać się odpowiedzialnie.

Ostrzeżenie w całym kraju

Jak czytamy na tvn24.pl, najwyższy stopień zagrożenia występuje na terenach następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, częściowo kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

– Według naszych prognoz jutro będzie jeszcze większe. Wysoka temperatura powietrza oraz dużo słońca sprzyja powstawaniu pożarów – podaje IMGW.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Pogoda na wtorek

Jutro w całym kraju będzie bardzo ciepło, termometry pokażą nawet do 28 stopni Celsjusza. Właśnie takiej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Wrocławia. 

Na Suwalszczyźnie temperatura wyniesie ok. 21 stopni. W Trójmieście, Krakowie, Poznaniu i Warszawie będzie to ok.25-26 stopni Celsjusza.

W środę mogą pojawić się burze, w czwartek zrobi się nieco chłodniej. Możemy za to spodziewać się cieplejszych nocy, nawet do 18 stopni C. południu i zachodzie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. ,,Rolnicy. Podlasie”. Andrzej mówi, kto przejmie jego gospodarstwo
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo za co został zatrzymany
Źródło: tvn24.pl, pogoda.interia.pl
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.