IMGW ostrzega przed przymrozkami, ostrzeżenie obowiązuje do wtorku na terenie niemal całego kraju i dotyczy 14 województw. Ci, którzy liczyli na ciepłe dni, mogą się bardzo zdziwić. Lokalnie temperatura przy gruncie może spaść nawet do -7 stopni Celsjusza.

W niedzielę miejscami możliwe są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a lokalnie krupy śnieżnej lub śniegu.

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dotyczy następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz w południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W tych miejscach temperatura maksymalna wyniesie od 5 do 11 stopni Celsjusza. Przypomnijmy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia według oficjalnej strony IMGW występuje wtedy, kiedy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jak będzie wyglądała niedziela? Mieszkańcy wschodniej części Polski mogą spodziewać się słabych burz. Temperatura wyniesie od 5°C na krańcach północnych do 10°C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany. 

Na przeważającym obszarze kraju na ogół korzystne warunki biometeorologiczne. Niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka zaznaczać się będzie w pasie nadmorskim i na północnym wschodzie, zwłaszcza na Suwalszczyźnie – podaje IMGW.

Zobacz zdjęcia:

 

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: tvp.info, twitter

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.