Oświęcim to szczególne miejsc na mapie Polski. To właśnie tam ostatnio doszło do makabrycznego, przypadkowego odkrycia. Wszystko stało się za sprawą grupy nastolatków, którzy natychmiast powiadomili policję, o tym co zobaczyli. Sprawa jest naprawdę dziwna i niejasna. Zajęli się nią śledczy, powiadomiony został także prokurator, który nadzoruje sprawę.

Oświęcim – to właśnie tam grupa nastolatków wybrała się na przejażdżkę rowerową. Ta jednak okazała się mieć niespodziewany finał. Podczas wyprawy grupa znajomych natrafiła na duże kości w korycie rzeki Soła. Prawdopodobnie są to ludzkie szczątki.

Oświęcim – znaleziono ludzkie kości

Wydarzenie miało miejsce 29 czerwca po południu. Właśnie wtedy grupa nastolatków z Oświęcimia wybrała się na wycieczkę rowerową. Ta musiała się skończyć zgłoszeniem na policję. Młodzież zupełnym przypadkiem trafiła na duże kości. Znajdowały się w rzece Sole, w rejonie ulicy Kamieniec.

Funkcjonariusze policji zaraz po odebraniu informacji, udali się na miejsce zdarzenia. Tam, dwie znalezione przez młodzież kości, zostały zabezpieczone. Chwile później odkryto pięć kolejnych.

  1. Ministerstwo Cyfryzacji rozsyła pilne SMS-y do Polaków. Znamy ich treść
  2. Turyści spojrzeli na paragon i zrzedła im mina. 200 zł za kebaba i 35 zł za kawę, wakacyjne ceny w znanym hotelu zapamiętają do końca życia
  3. Grób aktorki ”Czterdziestolatka” jest w strasznym stanie. Aż łzy napływają do oczu, przykro patrzeć

Niezwykłe odkrycie

Akcja i oględziny zostały nadzorowane przez prokuratora. Kości, które zostały zabezpieczone, poddane będą badaniom. Śledczy mają nadzieję, że na ich podstawie uda się określić, do kogo należały. 

– Kości zostały zabezpieczone do badań, na podstawie których biegli z zakresu medycyny sądowej postarają się określić, z jakiego okresu pochodzą, a po potwierdzeniu, że są to kości ludzkie, będzie możliwe określenie wieku oraz płci osoby, do której należały – podaje małopolska policja. 

Na tej podstawie możliwe będzie ustalenie, czy są to szczątki osoby, która została uznana za zaginioną.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Oświęcim
fot. Facebook.com – Małopolska Policja

Wszystko wskazuje na to, że znalezione kości to ludzkie szczątki.

 

ZOBACZ TEŻ:
źródło: O2.pl
 
 
 
Poprzedni artykułBardzo smutne informacje o bonie 500 plus. Mnóstwo dzieci nie będzie mogło z niego skorzystać
Następny artykułWstyd na cały świat. Znana piosenkarka mocno skwitowała „365 dni” Blanki Lipińskiej
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.