Oszustwo, jakiego dopuszczają się kolejni naciągacze, dotyczy przedsiębiorców. Według O2, oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa do wyłudzania danych, a później mając wszystkie potrzebne informacje, wypłacają pieniądze lub składają wnioski o kredyty, obciążając oszukane osoby potwornymi długami. Wyłudzenia wykonują przez telefon, sugerując, że pomogą w wypełnieniu wniosku do Programu Tarczy Finansowej PFR. 

Oszuści dzwonią do osób prowadzących przedsiębiorstwa. Jak informuje O2, proponują pomoc przy wypełnieniu wniosku do Programu Tarczy Finansowej PFR, który, jak mówią podczas rozmowy, jest bardzo trudny do wypełnienia. W ten sposób pomagają swoim rozmówcom, uzupełniając fałszywy wniosek i pozyskując wszystkie dane, niejednokrotnie także dostępy do kont bankowych.

Kolejne oszustwo z powodu koronawirusa

Policja ostrzega przed oszustami. Pandemia koronawirusa okazała się być idealną sytuacją dla wyłudzaczy, którzy wykorzystują strach i panikę, jakie towarzyszą ludziom w aktualnym czasie. Najnowszy sposób dotyczy wyłudzania danych jest jednym z najbardziej niebezpiecznych dla ofiar takich działań.

Jeśli osoba niepożądana otrzyma nasze dane, ma wiele możliwości, by posłużyć się naszymi pieniądzmi, czy wziąć kredyt, którym to właśnie my będziemy obciążeni. Można się domyślić, że w takim przypadku nie będzie to mała suma zadłużenia.

  1. Emerytura gwiazdy „Plebanii” brzmi jak ponury żart. Pandemia tylko wszystko pogorszyła
  2. Zdjęcie wprawiło w osłupienie tysiące internautów. Chodzi o nastoletnią córkę Wiśniewskiego
  3. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Tarcza antykryzysowa powodem do wyłudzeń danych

Oczywiście prawdziwy wniosek, by złożyć swoją aplikację do Programu Tarczy Finansowej jest bardzo prosty i można wypełnić go w bezpieczny sposób przez internet. Nie potrzebujemy do tego żadnych konsultantów, jednak jako, że nie wszyscy o tym wiedzą, oszustwo może okazać się bardzo proste.

Należy być przygotowanym, że dzwoniąca do nas osoba będzie kompetentna, a nawet zaprezentuje jakiś fałszywy dowód na to, że jest pracownikiem urzędu. Niestety, pandemia sprzyja licznym oszustwom, a pomysły naciągaczy nie mają końca, jeden z artykułów poświęciliśmy ostrzeżeniu przed niebezpiecznymi SMS-ami, które wysyłają hochsztaplerzy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

oszustwo
Fot.pixabay.com

Pod żadnym pozorem nie wolno podawać swoich danych przez telefon. Oszuści są bardzo sprytni i będą przygotowani, by dać złudzenie, że są profesjonalnymi pracownikami banku czy urzędu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  2. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka

źródło: o2.pl

 

 

Poprzedni artykułLidl przygotował prawdziwy letni hit w śmiesznej cenie. Konkurencja nie ma szans
Następny artykułPłukanka do włosów – jakie daje efekty? Jak stosować i jak zrobić ją w domu?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl