Owczarek niemiecki to bardzo popularna rasa, zatem dużo osób decyduje się na jego zakup. Jednakże decydując się na nowego pupila, nie wszyscy pamiętają, że jest to w końcu zwierzę. Musimy mieć na uwadze, że w kontaktach z człowiekiem, a zwłaszcza z dziećmi trzeba być wyjątkowo ostrożnym, bo nie zawsze możemy przewidzieć, jak zachowa się zwierzak.

Jakiś czas temu w internecie pojawił się filmik, na którym znajduje się małe dziecko i owczarek niemiecki. Często w sieci pojawiają się informacje o tragedii, kiedy niewinne dzieci zostają zaatakowane przez psy. Maluchy w kontaktach ze zwierzętami zachowują się bardzo różnie, natomiast w gestii rodziców jest, by być czujnym w każdym momencie. Tym razem rodzice stracili z oczu swoją pociechę, która jako pierwsza zaczęła atakować i zaczepiać owczarka niemieckiego. 

Mało brakowało, a doszłoby do tragedii

Na filmiku, który trafił do sieci, nagrana jest scena, jak dziecko zaczyna agresywnie zaczepiać psa. Owczarek niemiecki był wyjątkowo cierpliwy i nie zareagował na zaczepki dziecka. Po chwili dziecko zaczęło kopać bawiącego się piłką zwierzaka. Na koniec dziecko wsiadło na rower i próbowało nim wjechać w psa. Na szczęście, zwierzę nie zareagowało w żaden sposób na przemoc ze strony malucha. 

Owczarek niemiecki i jego cierpliwość na medal

Nikt z nas nie wie, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie wyjątkowa cierpliwość ze strony psa. Nie ma wątpliwości, że w tym wypadku dziecko zachowało się karygodnie. Ta sytuacja powinna być cenną lekcją dla rodziców, aby od najmłodszych lat uczyli swoje pociechy jak postępować z naszymi pupilami.

Znęcanie się nad zwierzętami podlega karze pozbawienia wolności i jest to poważne wykroczenie. Oczywiście w tym wypadku sprawcą i inicjatorem tego incydentu było dziecko, które nie zawsze ma świadomość swoich czynów. Dlatego bardzo ważna w tej kwestii jest mądra edukacja ze strony rodziców i opiekunów. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pamiętajmy, że szacunek należy się każdej istocie żywej i powinniśmy uczyć się tego od najmłodszych lat. Z drugiej strony, nie zapominajmy o czujności podczas obcowania z naszymi pupilami, z uwagi na fakt, iż są to tylko zwierzęta i nie wiadomo, jak mogą się zachować.

Filmik można zobaczyć TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

owczarek niemiecki
Screeny z nagrania facebook DOGpage – Sára Holanová

Owczarek niemiecki z dzieckiem.

owczarek niemiecki
Screeny z nagrania facebook DOGpage – Sára Holanová

Dziecko wjeżdża rowerem w psa.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koty po raz pierwszy miały do czynienia z bobasem. Film stał się hitem, widziało go już kilkadziesiąt milionów osób na całym świecie
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. Ile pies jest w ciąży? Najważniejsze informacje, które mogą zaskoczyć największych psiarzy
  4. Otworzyła drzwi swojego domu i aż podskoczyła. Na progu czekał bardzo nietypowy gość
  5. Rasy psów, które źle znoszą samotność. Nigdy nie powinny zostawać w domu bez towarzystwa
  6. Pilna, wieczorna akcja służb na polskim lotnisku. Karetki, ludzie w kombinezonach i policja

Źródła: kochamyzwierzaki.pl

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.