Owczarek niemiecki to ulubieniec niejednego domu. Kochany pies stał się ofiarą człowieka, który w swojej podłości postanowił pozostawić go na pewną śmierć, umieszczając w ciasnej klatce. Lekarze weterynarii nie mieli wątpliwości, ich opinia jest druzgocąca. 

Jeden z owczarków niemieckich został znaleziony w klatce, przez policję. Ten piesek został porzucony w naprawdę okropny sposób. Oprócz tego, że było mu bardzo ciasno, to właściciel nie zostawił mu żadnego pożywienia, a co gorsza wody. Jak można tak traktować zwierzęta?

Ten owczarek niemiecki miał wiele szczęścia

Gdyby nie funkcjonariusze policji, którzy znaleźli porzuconego pieska, prawdopodobnie umarłby z odwodnienia. Kiedy policjanci zobaczyli cierpiące zwierzę, postanowili natychmiast się nim zająć. Szybko zapakowali uwięzionego psa do radiowozu i ruszyli do weterynarza. 

Chociaż wydawało im się, że owczarek niemiecki nie odniósł poważniejszych obrażeń i szybko powróci do zdrowia, na miejscu usłyszeli od specjalisty diagnozę, której się nie spodziewali. 

-Pies jest zbyt agresywny i przekracza poziom tolerancji, który uznano za akceptowalny, dla potencjalnej adopcji -powiedział weterynarz.

owczarek niemiecki
https://www.facebook.com/PoliceEnfieldCT/

Po tych słowach ta sytuacja była skazana na nieszczęśliwe zakończenie. To, co powiedział weterynarz, było dla psa jednoznaczne z wyrokiem śmierci. Wszystko oczywiście miało odbyć się, nie naruszając prawa. Zgodnie z prawem stanowym USA, CGS 22-232 (3), które mówi, że gdy licencjonowany lekarz weterynarii uzna, że pies jest ranny lub schorowany i że mało prawdopodobne jest, ażeby wyzdrowiał, powinien zostać humanitarnie uśmiercony.

Czy owczarek niemiecki przeżyje?

Ten wyrok bardzo zasmucił funkcjonariuszy tamtejszej policji. Nie mogli jednak podważać tego, co powiedział wyspecjalizowany lekarz. Naprawdę chcieli pomóc temu zwierzęciu, ale niestety mieli związane ręce. 

Według policjantów jedynym ratunkiem dla owczarka niemieckiego jest szybkie znalezienie jego właścicieli. Funkcjonariusze zaapelowali nawet do ludzi o pomoc w ich poszukiwaniu. Cokolwiek by się z nimi w tym momencie nie działo, uważamy, że nic nie potrafi usprawiedliwić pozostawienie psa, w tragicznych dla niego warunkach. 

owczarek niemiecki
https://www.facebook.com/PoliceEnfieldCT/

Oczywiście, wpis zamieszczony na Facebooku przez amerykańską policję nie pozostał bez odzewu. Pojawiła się pod nim ogromna liczba komentarzy, w których internauci życzą pieskowi jak najlepiej i mają nadzieję, że osoba odpowiedzialna za jego los odpowie za to, czego się dopuściła. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

owczarek niemiecki
facebook.com/PoliceEnfieldCT/

Ten, kto tak brutalnie potraktował tego pieska, powinien ponieść ogromne konsekwencje.

owczarek niemiecki
pixabay.com, Gribouillle

Mamy nadzieję, że ta historia skończy się dla psa szczęśliwie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Suczka została wyrzucona z drugiego piętra przez dzieci. „Nie chcemy jej, jest brzydka”
  3. Myśleli, że znaleźli zaginionego kota. Szybko okazało się, że przypadkiem ukradli cudze zwierzę
  4. Bohaterska kotka uratowała swoje młode z płomieni. Dzielna mama wchodziła w ogień 5 razy, bardzo cierpiała
  5. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
Poprzedni artykułZnana celebrytka chce dostać pod choinkę rumuńską sierotę. Fani nie mogą uwierzyć
Następny artykułTata znalazł w telefonie syna zdjęcie, które go zmroziło. Wydał go policji bez wahania
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.