Owczarek niemiecki to pies bardzo odważny, który nie boi się niczego. Nie straszne jest mu nawet spotkanie z wielkim ssakiem, jakim jest słoń. Gdy ostatnio pies tej rasy podszedł do słonia, wydarzyło się coś niezwykłego. 

Owczarek niemiecki o imieniu Duma spotkał na swojej drodze chorego słonia. Zwierzęta spotkały się w ośrodku Thula Thula Rhino Orphanage w Południowej Afryce. Słoń trafił tam po tym, jak został odrzucony przez swoje stado. Pewnego dnia owczarek niemiecki przyszedł odwiedzić swojego „nowego kolegę”. Opiekunowie bali się najgorszego po spotkaniu zwierząt. 

Historia słonia 

Pracownicy ośrodka w Afryce pomagają zwierzętom w potrzebie. Ostatnio pod ich dach trafił malutki słoń, który został porzucony przez swoje stado. Wielkie ssaki zazwyczaj trzymają się razem, a matki są w stanie zrobić wszystko dla dzieci. Niestety, słoniątko zostało wygnane przez najbliższych. Do tego miało problemy zdrowotne. Opiekunowie zaczęli walczyć o jego życie.  

Efekty całodobowej opieki szybko przyniosły rezultaty. Słoniątko, które otrzymało na imię Ellie, zaczęło odzyskiwać siły, ale wciąż było smutne. Opiekunowie nie wiedzieli jak poprawić mu humor. Depresja słonia pogłębiała się każdego dnia. Słoniątko tęskniło za swoją rodziną, która go odrzuciła. Wtedy na drodze słonia stanął owczarek niemiecki Duma. 

Słoń i owczarek 

Pierwsze spotkanie słoniątka i owczarka niemieckiego bardzo zaniepokoiło opiekunów. Nie wiadomo było, czy zwierzęta zaczną walczyć ze sobą, a może całkiem się zignorują. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Słoń i owczarek wpadli na siebie i zaczęli „walczyć ze sobą”. Opiekunowie odetchnęli z ulgą, bo „walka” okazała się zabawą. Chwilę potem zwierzęta zaprzyjaźniły się ze sobą.

Opiekunowie są zachwyceni, że zwierzęta przypadły sobie do gustu. Słoniątko przy Dumie zaczęło odzyskiwać siły i chęć do życia. Teraz zwierzęta nie odstępują się na krok. To prawdziwa przyjaźń. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

owczarek niemiecki
Fot. Youtube/earthtouch

Pies i słoń zaprzyjaźnili się ze sobą. 

owczarek niemiecki
Fot. Youtube/earthtouch

Owczarek niemiecki i słoń spędzają każdą chwilę razem. 

owczarek niemiecki
Fot. Youtube/earthtouch

Słoń zaczął wychodzić z depresji u boku nowego przyjaciela. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie tylko ludzie. Ujawniono dane o cichych ofiarach pandemii koronawirusa
  2. Golden retriever, który wygląda jak jednorożec. Cały świat zakochał się w piesku z jednym uchem
  3. Pudel i labrador mają dzieci. Ich szczeniaki są bardzo duże i niezwykle piękne
  4. Kotka z najgroźniejszą miną na świecie. Jej pyszczek budzi grozę i uśmiech jednocześnie
  5. Husky podszedł do małego chłopca. Gdy tylko otworzył pysk, mama chwyciła za telefon