Pacjent sosnowskiego szpitala nagrał emocjonujące wideo. Mężczyzna oskarżył placówkę o nieprzestrzeganie przepisów. Szpital wydał obszerne oświadczenie, w którym tłumaczy się z postawionych zarzutów.

Koronawirus sieje panikę wśród ludzi na całym świecie. Wszystkie kraje wprowadziły restrykcje dotyczące ograniczenia kontaktów międzyludzkich oraz zachowywania wszelkich zasad higieny. Szkoły, ośrodki kultury, miejsca rekreacji i wiele innych musiało zawiesić swoją działalność na czas pandemii. Są jednak instytucje, bez funkcjonowania których walka z COVID-19 nie byłaby możliwa. Mowa tu przede wszystkim o szpitalach. Placówki pracują przestrzegając jasno określonych reguł. Pacjent szpitala w Sosnowcu głośno wytyka błędy w funkcjonowaniu. 

Pacjent oskarża szpital o nieprzestrzeganie przepisów

W sieci pojawiło się nagranie jednego z pacjentów Szpitala Miejskiego w Sosnowcu. Mężczyzna na pięciominutowym nagraniu pokazuje jak wygląda szpital podczas epidemii. Jest oburzony funkcjonowaniem placówki i punktuje wszystkie zauważone niedociągnięcia. Kilkukrotnie podkreśla, że wynik testu na koronawirusa wyszedł w jego przypadku negatywny już 3 razy, dlatego nie rozumie, dlaczego nie został jeszcze wypisany.

 Leżę na sali z sąsiadem, który ma także wynik ujemny, ale naprzeciwko leży u nas sąsiad z wynikiem pozytywnym. (…) Jest pani, która wymaga stałej opieki lekarskiej. Tej opieki nie ma. Także, no ludzie, nie macie pojęcia, co się dzieje – przedstawia sytuację pacjent.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Pitbull bez kagańca zaatakował kobietę w metrze. Ludzie wszystko nagrali, psa nie dało się odciągnąć
  2. 16-latek nie miał żadnych szans, dwie osoby walczą w szpitalu. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  3. Czy mogę odwiedzić cmentarz w czasie Wielkanocy? Policjant odpowiada

Szpital nie pozostawia sprawy bez komentarza

Szpital w Sosnowcu w odpowiedzi na zarzuty mężczyzny wystosował obszerne oświadczenie, w którym odniósł się w punktach do wszystkich zastrzeżeń. Instytucja zapewnia, że na bieżąco informuje o wszelkich podejmowanych decyzjach, które zawsze muszą być zgodne z zaleceniami Inspektora Sanitarnego. Szpital podkreśla, że część zarzucanych mu niedociągnięć jest bezpodstawna, a wszystkie podejmowanego przez zarząd kroki są wykonywane zgodnie z odgórnymi zaleceniami. 

Szpital wykazuje też zrozumienie dla wszystkich rozgoryczonych  sytuacją pacjentów. Zdaje sobie sprawę, z tego, że emocje czasami biorą górę nad rozsądkiem. W poście na swoim Facebooku pisze:

– Rozumiemy emocje, jakie pojawiają się w obliczu zagrożenia koronawirusem. Prosimy jednak o uwzględnienie obowiązujących nas procedur i zachowanie spokoju. Nasz personel pracuje, angażując w to wszystkie siły, sytuacja jest monitorowana, a decyzje podejmowane są pod nadzorem Inspektora Sanitarnego – czytamy na profilu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pacjent
fot. facebook.com @SzpitalSosnowiec

Nagranie pochodzi ze szpitala w Sosnowcu.

nastolatki
Fot. Tanakawho, Wipedia.org

Puste korytarze przeraziły autora filmu.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  3. Zofia Klepacka obudziła sąsiadów o 6 rano. Puszczała na ulicy fajerwerki: „Wstawiajcie, Jezus zmarchwystał”
  4. Masz ochotę na gołąbki? Szybki sposób, jakiego jeszcze nie widziałeś. Rewelacja
  5. Mąż zastanawiał się, dlaczego jego żony nie ma jeszcze w łóżku. Odkrył prawdę, niczego się nie spodziewał
  6. 22-latek minął komendę podczas spaceru. Zapłaci 30 tys. zł, zdumiewający incydent

źródło: fakt.pl